Якщо у палатах не буде кондиціонера, НСЗУ не підписуватиме договір із лікарнями

В офісі без кондиціонера ніяк

Лікарні спроможної мережі, які не матимуть кондиціонерів у палатах, з наступного року не зможуть контрактуватися за певними пакетами із НСЗУ Національна служба здоров’я України.

Чому?

«Тому що сучасна якісна медицина — це не лише про високотехнологічне обладнання, стандарти лікування та медиків-професіоналів. Це і про комфортне перебування в лікарнях як пацієнтів, так і медиків. Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання. Це дозволило медичній системі акумулювати 4 095 генераторів та вистояти попри численні атаки ворога на енергетичну інфраструктуру України», — зазначають у Міністерстві охорони здоров’я України.

Але медзаклади спроможної мережі повинні бути готові не лише до викликів холодів, а й до викликів спеки.

— На жаль, що стосується кондиціонування ситуація зовсім інша. Кондиціонери встановлені лише у 12 % палат. МОЗ допомагає лікарням і з залученням коштів для реконструкції, і з дороговартісним обладнанням. Забезпечити ж комфортні умови перебування безпосередньо в палатах — це те, що фінансово під силу самим закладам. Ми бачимо це із тих залишків коштів, які є сьогодні на рахунках в лікарнях, за даними Нацслужби здоров’я. Це понад 23 млрд грн. Ці кошти — не абстрактні цифри на рахунках, вони мають використовуватися на благо пацієнтів та покращення якості надання медичної допомоги, — додає міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Наразі із понад 54 000 палат в лікарнях спроможної мережі, кондиціонери мають лише 6 897. Тобто кондиціонерами забезпечені лише 12 % палат.

Тому наразі перед кожним керівником лікарні, яка увійшла до спроможної мережі, стоїть завдання — до кінця року «покрити» кондиціонерами палати та ординаторські у медзакладі.

Ті лікарні, які не зможуть забезпечити кондиціонерами палати відповідно до вимог, — втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров’я за певними пакетами вже з 1 січня 2024 року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Оформити договір дарування чи заповіт: головні відмінності між ними
Краса із здоров’ям: догляд за волоссям
На що цьогоріч скаржилися до НСЗУ пацієнти із Хмельниччини: як подати скаргу
Одній із громад на Хмельниччині повернуть водосховище вартістю понад мільярд гривень

Читайте у цій рубриці


Майже 5 тисяч засуджених готові укласти контракт на військову службу
Оцінюватимуть пошкодження із космосу: як отримати компенсації за знищене житло
У червні зростуть пенсії: кому з пенсіонерів чекати на збільшення виплат
Кабмін заборонив відразу направляти на ВЛК тих, хто добровільно прийшов уточнити дані в ТЦК
FacebookTelegramViberWhatsAppX