На Хмельниччині відчинив двері новий соціальний центр

На Хмельниччині відчинив двері новий соціальний центр

В рамках розширення проекту «Розширення центру підтримки інклюзії дітей та молоді з особливими потребами в освіту та ринок праці у Хмельницькому» днями в обласному центрі відбулося відкриття нового соціального центру БО «БФ «Карітас — Хмельницький УГКЦ».

«На жаль, війна щодня збільшує кількість людей, які потребують тієї чи іншої підтримки або допомоги. Але ми — українці — безумовно знаємо, що потрібно для того, аби створити і забезпечити гідні умови для людей з інвалідністю. Тому кожна така соціальна ініціатива та допомога наших партнерів, друзів та благодійних фондів є вкрай необхідною та актуальною. Я щиро дякую благодійному фонду «Карітас-Хмельницький», який уже понад 20 років допомагає усім, хто потребує прихистку, підтримки та втілює в життя такі чудові проекти», — сказав заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв під час урочистого відкриття соціального центру.

Варто відмітити, що даний центр — унікальний, адже передбачає розміщення на 1–2 поверсі соціальної кондитерської та соціального кафе з урахуванням потреб молоді з інвалідністю, що сприятиме працевлаштуванню, наданню соціальної допомоги та трудової адаптації. А також надасть можливість створити для людей в потребі (особливо для людей з інвалідністю) соціального простору, в якому кожен (чи то молода людина, чи то людина похилого віку, чи дитина) зможе займатись творчістю, брати участь у конференціях та відео конференціях, отримувати як групове психологічне розвантаження, так і особисте, відвідувати вечори відпочинку, розважальні програми, зустрічатись з цікавими людьми, тощо.

На Хмельниччині відчинив двері новий соціальний центр

Також на 3 поверсі розташувався центр комплексної реабілітації дітей, який працюватиме як денний стаціонар курсом по два тижні та надаватиме реабілітаційну допомогу дітям з інвалідністю та дітям з органічним ураженням нервової системи, які не мають інвалідності, з метою її профілактики. Надаватиме центр і психологічну, логопедичну діагностику та корекцію, проводитиме реабілітацію з використанням сучасних методик та доказової медицини.

Діятиме тут і соціальний хаб Inspiration House. Це багатофункціональний соціальний центр з питань подолання кризи та самодопомоги для осіб та громад, які перебувають у кризі, а особливо ті, що постраждали внаслідок війни в Україні. Передбачили творці соціального центру і хостел, який надаватиме тимчасовий притулок як для сімей з дітьми з інвалідністю, які прибули на реабілітацію з інших регіонів, так і для внутрішньо переміщених осіб, які потребують тимчасового житла. Ну а пасажирський ліфт, який облаштований в центрі забезпечить дотримання рівних прав і можливостей осіб з інвалідністю та усунення будь-яких перепон і бар’єрів як для дітей, так і для дорослих з порушенням зору в поєднанні з порушеннями опорно-рухового апарату.

Керівництво БО «БФ «Карітас — Хмельницький УГКЦ» запевняє, що реалізація такого інфраструктурного проєкту створить умови дітям та молоді, людям похилого віку та особливо людям з інвалідністю найкращого рівня особистого, соціального функціонування та розвитку, шляхом комплексного соціального обслуговування та реабілітації.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



За кар’єр на Хмельниччині на аукціоні боролися п’ять учасників
Реальний термін отримав мешканець Хмельниччини, який викрав квіти на Алеї Героїв
На Хмельниччині жінка за 15 походів до магазину «винесла» товару на 13 тисяч гривень
«І буде весна!»: На Хмельниччині погасили нову поштову марку
На Хмельниччині патрульним попався «щедрий» водій
На Хмельниччині судили старшого солдата районного військкомату

Читайте у цій рубриці



Різноманітність вишиванок у різних регіонах України: від Гуцульщини до Полісся
Із 1 березня відбудеться індексація пенсій
Будуть вводитися штрафи за використання кредитної історії не за цільовим призначенням
Штрафи та позапланові перевірки: як КРАІЛ контролює роботу казино
Десять років тому загинув Герой Небесної Сотні із Шепетівки Микола Дзявульський
Холодні батареї? Вимагайте відшкодування! Уряд затвердив Порядок перерахунку вартості комунальних послуг
FacebookTelegramViberWhatsAppX