Свободівці ініціювали підняття червоно-чорного прапора на адмінбудівлях

27 березня шепетівчани-свободівці та військові, серед яких Михайло Верхогляд, Олег Зозуля та Володимир Бученко, взяли участь в роботі вісімнадцятої сесії Хмельницької обласної ради. Вони одні з тих, хто вніс до зали засідань червоно-чорний прапор.

Того дня депутати облради підтримали рішення про використання червоно-чорного прапора на адмінбудівлях області.

«За» відповідний проект рішення «Про використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Хмельницької області» проголосував 51 депутат із 57 присутніх у залі.

— Проект ініціювала обласна фракція ВО «Свобода», — розповів Михайло Верхогляд, депутат Шепетівської міської ради фракції ВО «Свобода». — Дане рішення передбачає підняття червоно-чорного прапора поруч із синьо-жовтим стягом у дні пам’ятних дат, пов’язаних із визначними подіями та постатями національно-визвольної боротьби. На жаль, на минулому засіданні, яке відбулося 22 березня, рішення не набрало достатньої кількості голосів. Основною причиною, чому не підтримали його, була, мабуть, неготовність депутатів.

Отож, тоді облрада оголосила 5-ти денну перерву в роботі та створила робочу групу, аби краще дослідити дане питання.

— До вивчення питання долучилися науковці, експерти, учасники бойових дій та громадські організації, — повідомив Михайло Верхогляд. — Зверталися також і до Українського інституту національної пам’яті.

Стяг такого кольору не рідко можна побачити в зоні АТО поруч із державним прапором.

— Загалом, червоно-чорний прапор ще з початком військових дій на сході України з 2014 року використовували на фронті всі добровольчі батальйони, — продовжив далі Михайло Іванович. — Червоно-чорний стяг став символом боротьби українського народу.

У Шепетівці такі стяги підняли 14 березня з нагоди відзначення Дня українського добровольця. Тоді ініціатором підняття прапорів також виступила місцева партійна організація ВО «Свобода».

— Відповідний проект рішення винесемо і на сесію міської ради, яка запланована на 5 квітня, — підсумував Михайло Іванович.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога