Особливості виїзду дитини за кордон в умовах воєнного стану

Особливості виїзду дитини за кордон в умовах воєнного стану

Влітку українці можуть виїжджати за кордон не тільки як біженці, але й як туристи — на відпочинок. Кабінет Міністрів України вніс відповідні зміни в правила перетину кордону для дітей. Які новації потрібно врахувати при плануванні поїздки — відповідає юристка Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Балясна.

Які документи повинні показати на кордоні неповнолітні громадяни України?

Діти можуть виїжджати за кордон за такими документами:

  • свідоцтвом про народження;
  • ID-карткою;
  • закордонним паспортом, який в разі закінчення терміну дії може бути продовжено.

Які особливості виїзду дитини з одним із родичів?

В умовах воєнного стану дитина може перетинати кордон у супроводі одного з батьків без нотаріальної згоди другого, діда чи баби, повнолітніх сестри чи брата, вітчима/мачухи при наявності документа, який підтверджує родинні зв’язки.

Якщо дитина виїжджає з кимось іншим, не з цього переліку, обов’язково має бути письмова згода від одного з батьків, засвідчена в органах опіки і піклування. Або нотаріальна згода від двох батьків.

Чи може дитина самостійно виїхати за кордон?

Самостійно, без супроводу і письмової згоди батьків, дитина може виїжджати за межі України з 16 років. Але в різних країнах законодавство відрізняється і це може зумовлювати певні обмеження.

До прикладу, якщо діти віком 16–18 років приїхали до Польщі без батьків чи законних опікунів, вони вважатимуться там дітьми без нагляду. За польськими законодавчими нормами, їх можуть помістити у заклади для тимчасового перебування, поки їх не заберуть законні представники — батько, мати або інша людина, яка уповноважена ними нотаріально.

Як здійснюється груповий виїзд дітей без батьків?

Виїзд організованих груп, які їдуть в табори чи на інші заходи, де дітей супроводжують вихователі без батьків, ретельно перевіряє і погоджує Національна соціальна сервісна служба (далі Нацсоцслужба). Їхній виїзд можливий виключно за наявності згоди Нацсоцслужби.

Нацсоцслужба буде вивчати готовність документів для організованого перетину кордону дітьми, через обласні військові адміністрації перевіряти ті організації, які запрошують до себе, умови відпочинку й оздоровлення дітей, зв’язуватиметься через дипломатичні консульські установи. Коли Нацсоцслужба погодить цей виїзд, прикордонники перевірять документи і погодять виїзд.

Тому на період воєнного стану під час виїзду з України групи дітей на прикордонний контроль подаються такі документи:

  • згода Нацсоцслужби на виїзд групи дітей;
  • списки групи дітей, які виїжджають за кордон на оздоровлення та відпочинок, та осіб, які їх супроводжують, за відповідною формою;
  • паспорти громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини;
  • погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон на оздоровлення та відпочинок відповідно до переліку категорій дітей, визначених Правилами перетинання державного кордону громадянами України;
  • заява батьків на виїзд дитини за кордон, завірена службою у справах дітей (може здійснюватися без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків).

Зауважимо, правила перетину кордону регулювалися постановами Кабінету Міністрів України № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» (від 27 січня 1995) і № 1167 «Про затвердження порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок» (від 10 листопада 2021 р.) Але там не було прописано порядку виїзду в умовах дії воєнного стану. Тому 10 червня 2022 року Кабмін прийняв нову постанову № 661, якою вніс зміни до попередніх документів.

Увага!

Правила перетину кордону часто змінюються, тому перед поїздкою варто уточнити інформацію на гарячій телефонній лінії Державної прикордонної служби України: 1598 (для дзвінків з мобільного), +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків з-за кордону).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Полонному засудили нетверезого водія
Двоє хмельничан організували незаконний виїзд чоловіків за кордон
У Нетішині знову задиміло
У Шепетівці діти збирають на «пташку, що знищить рашку»
З початку війни поліція зафіксувала звернення про зникнення понад 4 тисячі дітей
У Шепетівці рекордсмен Європи з важкої атлетики провів майстер клас для дітей

Читайте у цій рубриціУ 20 школах облаштують укриття в межах програми «Безпечна школа»
Українці вже можуть подати заявки на безоплатне навчання в межах проєкту IT Generation
Уряд враховує всі можливі сценарії, аби українці взимку були з теплом
Які soft skills хочуть бачити роботодавці у співробітниках після початку війни?
Шокуючий курс валют: чи очікувати посилення гривні?
За згадування у рекламі віку чи статі передбачено 65 тисяч гривень штрафу
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter