Як не потрапити на гачок псевдоволонтерів та псевдоорендарів

Жителі Шепетівського району продовжують потрапляти на гачок аферистів, тому поліцейські в черговий раз закликають громадян бути обачними.
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кримінальних проваджень за фактами шахрайств побільшало вдвічі.
Здебільшого шахраї працюють в інтернеті на торгівельних платформах або соціальних мережах, розміщуючи оголошення про продаж актуальних товарів за привабливою ціною.
Шахраї зацікавлюють потенційну жертву низькою ціною на товар або послугу, а під час листування чи телефонної розмови вимагають кошти в якості передоплати або повної оплати.
Заявник, довірившись невідомому, самостійно перераховує кошти, але не отримує бажаний товар і втрачає власні гроші.
Також «популярним» видом шахрайства є телефонні афери. Зловмисники представляються мобільними операторами та під приводом реєстрації мобільних номерів випитують персональні дані. В результаті — з банківських карток потерпілих зникають усі кошти.
Прикро констатувати, але під час війни шахраї вдаються до нових схем обману:
- псевдоорендарі пропонують неіснуюче житло тимчасово переміщеним особам;
- псевдоволонтери збирають кошти на допомогу ЗСУ, користуючись довірою людей.
Як вберегтися від шахрайства?
- По-перше, не довіряти особам і сервісам, які пропонують швидкі гроші та легкий заробіток. Ні в якому разі не переходьте за надісланими вам фішинговими посиланнями.
- По-друге, купувати товар у надійних продавців та здебільшого сплачувати за товар після його отримання, тоді ви зможете оглянути товар та пересвідчитись у його наявності та якості.
- По-третє, ніколи нікому не повідомляти свої персональні дані; не довіряйте незнайомцям.
«У випадку, якщо вас ошукали, негайно заблокуйте свої банківські картки та зверніться у службу безпеки вашого банку. Бережіть свої заощадження», — застерігають правоохоронці.
Залишити відповідь