Шепетівські фахівці відповіли на популярні земельні питання під час воєнного стану

Шепетівські фахівці відповіли на популярні земельні питання під час воєнного стану

7 квітня 2022 року набрав чинності Закон України «Щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану», яким, зокрема, внесено суттєві зміни до Земельного кодексу України. Відповіді на питання про земельні відносини під час воєнного стану надали фахівці Шепетівського бюро правової допомоги.

Наразі в Україні тимчасово обмежене функціонування Державного земельного кадастру. Які дії із землею це унеможливлює?

  • Передавати в оренду сформовану земельну ділянку (є кадастровий номер, визначена площа), яка потребує зміни цільового призначення.
  • Передавати в оренду землі запасу. Для ведення с/г виробництва на таких землях потрібно змінити їхній код цільового призначення.
  • Передавати в оренду земельні ділянки під громадськими сіножатями та громадськими пасовищами. Вони мають окремий код цільового призначення — 18:00), який потрібно змінити.
  • Змінити склад угідь («пасовище» на «рілля») при передачі земельної ділянки в оренду для ведення товарного с/г виробництва.
  • Передачу органами місцевого самоврядування в оренду земельних ділянок с/г призначення із цільовим призначенням «для ведення фермерського господарства», оскільки в цьому випадку потрібно змінювати цільове призначення.
  • Формувати земельну ділянку за рахунок ділянки під господарськими будівлями і дворами для передачі такої ділянки в оренду для ведення товарного с/г виробництва.
  • Передавати у власність громадянам присадибні земельні ділянки. Це потребує проведення реєстрації таких ділянок у Державному земельному кадастрі.

А ось відомості про землі державної власності, які можуть бути передані в оренду чи власність, все ж можна отримати. Зробити це можна у Держгеокадастрі або його територіальному органі. Такі відомості можуть бути наявні також у сільських, селищних та міських радах.Всіх, кого цікавлять вищевказані питання, в Шепетівській міській раді радять слідкувати за інформацією про функціонування Державного земельного кадастру на офіційному вебсайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру чи безпосередньо в її структурних підрозділах.

Чи можливо отримати у користування присадибні ділянки (городи), якщо попередні користувачі померли і не оформили на них права власності?

Якщо померлі громадяни не мали оформлених прав на городи, то їх спадкоємці не можуть їх успадкувати. Їх можна надавати в користування будь-яким іншим особам.

Чи можна передавати в оренду частину площі землі, на яку не виготовлений кадастровий номер?

Можна. При передачі в оренду частину площі земельної ділянки потрібно сформувати її у земельну ділянку за правилами, передбаченими Законом № 2145, тобто, на підставі розробки землевпорядної документації землеустрою щодо інвентаризації земель, без внесення відомостей про таку земельну ділянку до Державного земельного кадастру та присвоєння їй кадастрового номера.

Чи дозволено передавати в оренду невитребувані (нерозподілені) паї?

Так, це можливо за рішенням місцевої ради відповідної територіальної громади.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоУ Хмельницькій області збільшили час продажу спиртних
На Шепетівщині рецидивістка знову понесе покарання за свої дії
Мобільний ЦНАП із Шепетівщини орендувала громада на Київщині
У Шепетівці узгодили алгоритм для ФОПів, щоб заощадити на опаленні
Безробітним обмежили виплати: після 30 днів — суспільно корисні роботи
На Шепетівщині збирачка пляшок постане перед судом

Читайте у цій рубриціМіненерго збільшило розмір виплат виробникам електроенергії за «зеленим тарифом»
Олексій Чернишов закликав підготуватися «по-дорослому» до наступного опалювального сезону
Історична віха: Україна — кандидат на членство в ЄС
Програма кредитування бізнесу «5-7-9» подорожчає
Спростування поширених фейків про кандидатство України в ЄС
Незабаром у продажу з’явиться нова поштова марка «УКРАЇНСЬКА МРІЯ»
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter