Європою шириться мавпяча віспа: що варто знати

МОЗ отримало багато запитань щодо вірусу мавпячої віспи — віспоподібного захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів.
У міністерствi зібрана вся відома на сьогодні інформація — відповіді на найпоширеніші запитання стосовно цього захворювання: як передається хвороба, які ознаки та симптоми має, а також яка профілактика і діагностування віспи мавп.
Щойно з’явиться нова інформація щодо хвороби, МОЗ повідомить про неї додатково.
«Що важливо запам’ятати? Не варто панікувати. В Україні випадків захворювання на такий різновид віспи НЕ зафіксовано», — повідомляє МОЗ.
Які зафіксовані шляхи передачі?
Інфікування відбувається в результаті прямого контакту з кров’ю, бiологiчними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованих осіб чи тварин.
Можливим фактором iнфiкування також є вживання в їжу м’яса iнфiкованих тварин, яке не було термiчно оброблене належним чином.
Чи можливо інфікуватися людині від людини?
Так, але за певних умов.
Передача вірусу від людини до людини може відбуватися в результаті тісного контакту з інфікованими виділеннями з дихальних шляхів, ушкодженими ділянками шкіри інфікованої людини або з предметами, біологічними рідинами або матеріалами з осередків ураження хворої людини.
Найбільший ризик інфікування мають члени однієї родини, а також медичні працівники у випадках недостатнього дотримання правил контакту з пацієнтом.
Інфікування також може відбуватися через плаценту.
Скільки триває інкубаційний період?
Інкубаційний період (від часу інфікування до появи симптомів) зазвичай становить від 6 до 16 днів, але може коливатися в діапазоні від 5 до 21 дня.
Які ознаки та симптоми?
- У період проникнення до організму віспа мавп супроводжується гарячкою, сильним головним болем, збільшенням лімфатичних вузлів, болем в спині, у м’язах i сильною слабкістю. Такі симптоми можуть тривати до 5 днів. Потім починається період висипки.
- У 95 % випадків висипка виникає на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла.
- Первинним місцем появи висипу можуть бути статеві органи, якщо передача відбулася під час статевого контакту. До повного зникнення кірочок, які виникають внаслідок висипання, може пройти до трьох тижнів.
- У деяких пацієнтів може спостерігатися збільшення лімфатичних вузлів.
Як діагностують вiспу мавп?
Рекомендованим методом діагностики залишається ПЛР-тестування. Для цього досліджується вміст або покриви висипань.
Яка буває профілактика?
Поінформований — значить озброєний.
Основним способом запобігання поширенню інфекції залишається підвищення рівня знань про цю недугу, шляхи її передачі та про фактори ризику.
- Варто уникати тісних контактів з інфікованими.
- Миття рук залишається способом профілактики від багатьох хвороб і від цієї недуги.
- Важливу роль також відіграють заходи епідемічного
нагляду та оперативне виявлення нових випадків.
Чи зареєстровані випадки вірусу мавпячої віспи в Україні?
В Україні випадків захворювання на такий різновид віспи не зафіксовано. Водночас такі випадки вже зафіксовані у країнах Європи.
В Україні вірус мавпячої віспи внесений до Переліку біологічних патогенних агентів, що підлягають епідеміологічному нагляду.
Наразі відбувається оцінка рівня ризику спалаху цього захворювання для України.
Ну та так, з короновіросом обірвалося, бо війна розкрила аферу, то вже нове щось вигадали…….
Кордони закрийте нам ще того нехватало
Не переживайте, це для мавп