Які зарплати пропонують під час війни в Україні

Які зарплати пропонують під час війни в Україні

Багато українців від початку війни втратили роботу. Причинами стали або припинення діяльності компанії, або непопулярні заходи роботодавців по скороченню чи звільненню співробітників, або вимушений переїзд співробітника у інший регіон країни. Відтак проблема працевлаштування стоїть гостро для багатьох. Проте робота українцям потрібна зараз не задля професійної самореалізації, а для отримання заробітної плати.

Які зарплати пропонують роботодавці під час війни, в яких регіонах платять більше та чи відповідають актуальні зарплати побажанням пошукачів дослідив експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua.

Війна змусила український бізнес оптимізувати свої витрати, скорочуючи заробітні плати та бонуси. Новим співробітникам роботодавці зараз пропонують нижчу заробітну плату. Порівнюючи з середньою заробітною платою в першій половині лютого 2022 року, актуальна середня заробітна плата знизилася на 10 %.

Середня заробітна плата у квітні у всіх відкритих вакансіях на кадровому порталі grc.ua складає 18 700 грн. Варто зазначити, досить високий рівень медіанної зарплати пояснюється тим, що структура пропозицій по професійним сферам зараз дуже змінилася порівнюючи з довоєнним періодом. Найменше постраждала від кризи на ринку праці ІТ-галузь. Тож, не зважаючи на те, що зараз компанії різних секторів економіки або вже повернулися до роботи, або починають процес відновлення своєї діяльності, частка пропозицій роботи для ІТ-фахівців значно перевищує пропозиції роботи для представників інших професій. В ІТ-сфері зарплати завжди були високими, не знизилися вони й зараз. В середньому по всім регіонам України айтішникам в квітні пропонують 108 100 грн, в минулому місяці середня заробітна плата в ІТ-сфері складала 86 500 грн.

Високі зарплати пропонують також керівникам. Середня заробітна плата у вищому менеджменті в квітні складає 63 200 грн. Проте в умовах війни кількість пропозицій роботи для директорів значно знизилася. Новою тенденцією на ринку праці є те, що стикаючись з проблемами працевлаштування через вкрай низьку кількість вакансій, висококваліфіковані спеціалісти, зокрема, фахівці топового рівня погоджуються на посади нижчої кваліфікації.

До п’ятірки професійних сфер, в яких в квітні пропонують високі зарплати, увійшли також:

 • спеціалісти сфери маркетинг, реклама, PR з середньою місячною виплатою 26 600 грн,
 • фахівці зі сфери видобуток сировини (26 500 грн),
 • а також спеціалісти сфери будівництва (25 300 грн).

До п’ятірки професій з самими низькими зарплатами в квітні увійшли:

 • менеджери з персоналу (15 500 грн),
 • фахівці сфери медицина, фармацевтика (14 900 грн),
 • фахівці сфери HoReCa (14 000 грн).

Найнижчі зарплати в квітні в середньому пропонують:

 • у сільському господарстві (13 300 грн) та
 • в автомобільному бізнесі (11 000 грн).

Аналіз зарплат по регіонам України показав, що Київ, який у березні втратив лідерство по розміру заробітної плати, поступово повертає свої позиції. Якщо прослідковувати динаміку середньої заробітної плати, то в січні в столиці в середньому пропонували 31 000 грн, в першій половині лютого — 30 200 грн, в березні — 25 000 грн, а в квітні пропонують в середньому 26 000 грн.

Серед регіонів з високою середньою заробітною платою в квітні є:

 • Дніпропетровська область (25 600 грн),
 • Львівська область (24 800 грн),
 • Полтавська область (23 400 грн) та
 • Одеська область (23 000 грн).

Цікаво те, що минулого місяця, коли у Львівській області було багато пропозицій роботи для спеціалістів ІТ-сфери, середня заробітна плата складала 30 300 грн. В квітні структура пропозицій роботи по професіям дещо змінилася. На це вплинула, зокрема, релокація підприємств різних галузей. Відтак в квітні у Львівській області середня заробітна плата набагато нижча за показник попереднього місяця та складає 24 800 грн.

Варто зазначити, що, на відміну від Києва, в Київській області в квітні найнижча середня заробітна плата. Вона складає лише 13 000 грн.

Найнижчі заробітні плати також пропонують у:

 • Хмельницькій області (в середньому в квітні 14 500 грн),
 • Чернівецькій області (14 000 грн),
 • Івано-Франківській області (13 600 грн),
 • Тернопільській області (13 500 грн).

Зазначимо, що у цих областях і до війни були не надто високі зарплати. Однак до регіонів з найнижчою середньою заробітною платою в квітні, на жаль, приєдналася Харківська область із показником 11 500 грн.

Аналіз бази резюме українських спеціалістів показав, що працівники не знизили свої зарплатні бажання. Проте, як показує практика, стикаючись з проблемами працевлаштування, фахівці готові знижувати свої зарплатні апетити. Опитування, проведене кадровим порталом grc.ua в квітні, показало, що не знизять бажаний розмір заробітної плати при складнощах з працевлаштуванням 35 % пошукачів. Інші дві третини готові отримувати меншу заробітну плату, аби лише влаштуватися на роботу. Найбільша частка з тих, хто готовий піти на поступки у переговорах про заробітну плату, можуть знизити бажану суму на 10–25 %.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЗарплати в травні — у більшості професійних сфер триває їх зниження
Ринок праці в Україні: попит на роботу вищий за пропозицію
Шепетівський центр зайнятості пропонує 10 лікарських вакансій
На Хмельниччині ТОП-10 вакансій: роботодавці пропонують зарплату понад 7 тисяч гривень
Які вакансії пропонує Шепетівський центр зайнятості
На Хмельниччині з початку року працевла­штовано 1,6 тис. осіб

Читайте у цій рубриціЗатвердили включення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до складу ПЦУ
Нафтогаз встановив річний тариф на газ для населення
Зарплати в травні — у більшості професійних сфер триває їх зниження
Європою шириться мавпяча віспа: що варто знати
Виплату грошової допомоги переселенці можуть отримати прямо на вокзалі
Українці обрали тему для нової поштової марки
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter