Послуги служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб: відповіді на актуальні питання

Послуги служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб: відповіді на актуальні питання

Відділ інформаційної роботи Хмельницького обласного центру зайнятості дає відповіді на найбільш поширені запитання стосовно послуг Центру для внутрішньо переміщених осіб.

Як внутрішньо переміщеним особам отримати статус безробітного? Що робити, якщо документи втрачено?

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено спрощену процедуру реєстрації як безробітних, умови призначення, терміни та розмір виплати допомоги по безробіттю.Реєстрація відбувається в будь-якому центрі зайнятості України за місцем перебування громадянина. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилась, але не має документів, що підтверджують факт звільнення, періоди трудової діяльності та страхового стажу, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату, страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі.

Що робити, якщо особа не звільнилася з попереднього місця роботи?

Для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю трудові відносини можна припинити наступним шляхом: надіслати роботодавцю нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява надіслана рекомендованим листом. Наразі у Верховній Раді України вже є проєкт закону щодо спрощення процедури реєстрації, ухвалення якого очікується найближчим часом.Якщо внутрішньо переміщена особа не має документів про трудову діяльність, заробітну плату, страховий стаж, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі тривалістю 180 календарних днів протягом двох років. Після надходження документів та відомостей рішення про призначення допомоги по безробіттю переглядається відповідно до чинного законодавства.

Чи зберігається виплата допомоги по безробіттю, якщо людина евакуювалася з місця, де ведуться активні бойові дії?

В разі зміни місцезнаходження через активні бойові дії, припинення реєстрації в службі зайнятості в такому випадку не відбувається. Особа може звернутися до центру зайнятості за місцем поточного проживання для пошуку роботи та отримання виплати допомоги по безробіттю.

У яких областях зараз працюють центри зайнятості?

Станом на 15 квітня 2022 року у штатному режимі працюють центри зайнятості 16 регіонів, а саме: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та міста Києва.Частково (обслуговування клієнтів на території області здійснюються не у всіх центрах зайнятості регіону) працюють Миколаївська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська області.Дистанційно здійснюється обслуговування населення Сумської, Чернігівської, Луганської, Харківської та Херсонської областях.Онлайн мапа працюючих центрів →

Чи є у переселенців пріоритети першості отримати роботу?

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України запроваджено програму компенсації роботодавцям витрат на зарплату працевлаштованих ВПО у розмірі 6 500 грн за кожного такого працівника впродовж перших двох місяців з початку працевлаштування.Роботодавцям, які уклали відповідні трудові контакти з переселенцями, які стали на облік як внутрішньо переміщені особи,  треба подати необхідні документи до центру зайнятості (або на електронну пошту центру). Зараз вирішується можливість реалізації цієї послуги через портал Дія.Більш докладну інформацію можна отримати в будь-якому центрі зайнятості.

Як зараз можна зареєструватися в центрі зайнятості?

Центри зайнятості, які знаходяться на безпечній території, здійснюють обслуговування населення та роботодавців у приміщеннях центрів зайнятості. Зареєструвати / поновити статус безробітного можливо через додаток «Дія» або «Портал Дія». Обслуговування клієнтів, що знаходяться на тимчасово окупованій території або в зоні ведення бойових дій здійснюється дистанційно також за допомогою «Дії» та  іншими будь-якими засобами телекомунікаційного зв’язку. На період воєнного стану процедура взаємодії з безробітними є максимально спрощеною та адаптованою до потреб українців. Державним центром зайнятості оновлено та спрощено форми заяв про надання/поновлення статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ місто на Шепетівщині можна буде в’їхати виключно через блокпости
На Шепетівщині власниця кав’ярні ініціювала організацію майстер-класів для діток загиблих воїнів і переселенців
У Шепетівці безробітним розповідали як стати патронатним вихователем
Ухилянти, які отримали умовний термін, й надалі підлягатимуть мобілізації, — Максим Цуцкірідзе
Боржникам знову відключатимуть газ, світло й воду: аналітики пояснили, хто уникне штрафів
Оформлення спадщини по-новому: два важливі моменти у процедурі спадкування

Читайте у цій рубриціВ Україні створюють інформаційну систему щодо військовополонених
На Хмельниччині військові можуть відновити документи у будь-якому підрозділі міграційної служби
Подорожчання води: коли чекати зміни тарифів?
Що чекає на абітурієнтів у вступній кампанії 2024 року
Різноманітність вишиванок у різних регіонах України: від Гуцульщини до Полісся
Із 1 березня відбудеться індексація пенсій
FacebookTelegramViberWhatsAppX