В грудні 2017-го ціни на алкоголь та тютюн зросли, а взуття та одяг подешевшали

Індекс споживчих цін у Хмельницькій області області в грудні 2017 року відносно попереднього місяця становив 100,9 %, по Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції) — 101,0 %.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,0 %. Найбільше (на 8,3 % та 6,4 %) подорожчали овочі та яйця. На 4,4–1,1 % підвищилися ціни на сметану, сири, молочні суміші для дитячого харчування, кисломолочну продукцію, яловичину, молоко, макаронні вироби, кондитерські вироби з борошна та цукру, хліб, пшеничне борошно, сало. Водночас на 5,4–0,7 % подешевшали гречані крупи, цукор, м’ясо птиці, риба та продукти з риби, свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби збільшились на 0,7 %.

Дешевшими на 2,8 % стали одяг і взуття, зокрема, одяг — на 3,6 %, взуття — на 1,9 %.

Підвищення цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1 % зумовлено зростанням вартості утримання та ремонту житла, тарифів на гарячу воду та опалення, плати за оренду житла (на 0,7—0,2 %). Поряд з цим на 2,2 % знизились тарифи на водопостачання.

На зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,5 % вплинуло збільшення вартості послуг лікарень та фармацевтичної продукції (на 0,9 % та 0,5 % відповідно).

Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,0 % в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 2,6 %, а також купівлі транспортних засобів на 2,2 % та проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 1,2 %.

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,0 %, що пов’язано з підвищенням абонентної плати за користування мережею Інтернет та послуги мобільного зв’язку (на 1,7 % та 1,5 % відповідно).

З початку року індекс споживчих цін по області становив 113,8 %.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з правилами коментування та політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці