Хто в грудні отримає більшу пенсію?

З 1 грудня зросла мінімальна пенсія, і тепер вона становить 1 тисячу 247 гривень, а була — 1130 грн. Про підвищення урядовці говорять досить давно, проте, у пенсіонерів виникло вже чимало питань. Зокрема, багатьох цікавить, яким категоріям очікувати на підвищення.З цього приводу Ліліана Танасієнко, начальник Шепетівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, провела брифінг.

Який мінімальний розмір пенсії за віком встановлено з 01.12.2016 року?

— Мінімальний розмір пенсії за віком, призначеної відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу, а також мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок — 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність — 1247,00 грн. Перерахунок пенсії провадиться також в частині збільшення доплати за понаднормативний стаж роботи: для чоловіків за кожний рік понад 25 років (пенсій, призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (пенсій, призначених, перерахованих після 01.10.2011 року); для жінок за кожний рік понад 20 років (пенсій, призначених до 01.10.2011 року) або З0 років (пенсій, призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму.

Чи здійснено перерахунок пенсії пенсіонерам, які?

— Працюючим пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не перераховувався.

А чи переглянуто підвищення «дітям війни»?

— Цій категорії пенсіонерів п.4 постанови Кабінету Міністрів України від №1381 встановлено суму у сталому розмірі 66,43 грн. Тому з 1 грудня 2016 року у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, розмір підвищення не переглядався.

Якщо пенсіонер звільниться, чи буде йому перераховано пенсію відповідно до нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність?

— Так. Працюючим пенсіонерам після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, пенсія перераховуватиметься з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності. Також, пенсіонери, які працюють, можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсії згідно з частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”) через кожні два роки роботи з урахуванням не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі).

А чи підвищилися виплати пенсіонерам, які не мають встановленого законодавством необхідного страхового стажу 35(30) чи 25(20) років?

— Якщо у пенсіонера стаж меншої тривалості, ніж встановлено законом, то його мінімальний розмір пенсії обчислюється пропорційно набутому людиною страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком, але не менше 949 грн, що передбачено Постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) від 26.03.2008 №265 (із внесеними змінами постановами КМУ від 25.03.2014 №112 та від 18.11.2015 №954). У тому разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат не сягає 949 грн, людині надається щомісячна адресна допомога у тій сумі, якої не вистачає до цього розміру. Таким чином, поступово відновлюється диференціація пенсійних виплат для тих, хто має значний страховий стаж, і тих, хто не подбав про своє пенсійне страхування.

Які пенсійні виплати залишилися на тому ж рівні?

— 3 01.12.2016 року не перераховуються: розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 року №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», якщо одержувачі пенсій не є інвалідами, дітьми-інвалідами та не отримують пенсію у разі втрати годувальника. Також, не збільшиться розмір пенсійної виплати у випадках, коли: розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше можливої поточної індексації у місяці перерахунку. В цьому випадку встановлюється фіксована індексація, яка визначається як різниця між можливою поточною індексацією та сумою підвищення пенсії, розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше розміру фіксованої індексації, встановленої до 01.12.2016 року.

Як здійснюється утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору з 1 грудня 2016 року?

— Утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору проводиться з суми пенсійних виплат або щомісячного грошового утримання, розмір яких перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення. Починаючи з 1 липня 2016 року, оподаткування пенсій здійснюється в частині перевищення понад 10740 грн.

Скільком пенсіонерам Шепетівщини було проведено перерахунок?

— Управлінням проведено перерахунок для 19051 пенсіонера, це становить 89% від загальної кількості одержувачів, які перебувають на обліку в Управлінні. Середній розмір підвищення склав 103 гривні.

Дякую за розмову!

 

Пенсійні виплати, які підлягали перерахунку з 1 грудня 2016 року

— З 01.12.2016 проведено перерахунок: мінімального розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»; мінімального розміру пенсії по втраті годувальника; мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців; підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та доплати до підвищень; мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» та доплати до підвищень; мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій; доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»; доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»; доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці