У Шепетівці вдалося перевиконати бюджет

У Шепетівці вдалося перевиконати бюджет

У році, що минає, переповнення міського бюджету складає майже 30 мільйонів гривень. Про джерела наповнення та про економічний розвиток міста розмовляємо з Олександром Гриньом, начальником управління економічного розвитку виконавчого комітету Шепетівської міської ради.

— Наповнення міського бюджету відбувається за рахунок податків з фізичних осіб, акцизного збору тощо. Це не тому, що фіскальна складова збільшилася, а в певному розмірі зросла середня заробітна плата. Згідно зі статистичними даними, якщо середньоообласний показник складає 3879 грн, по Шепетівці він — 4070 грн, ще вторік був 3355 грн. До речі, у Славуті, з якою нас часто порівнюють, середня заробітна плата складає 3950. Серед міст обласного значення ми займаємо друге місце після Нетішина.

Нині багато говорять про децентралізацію влади. Як запровадження реформи впливає на Шепетівку?

— Ідея децентралізації — надати об’єднаним територіальним громадам статус по рівню наповнення бюджету. Ми — місто обласного значення. А Шепетівка у  формуванні дохідної частини по нормативам відрахувань, які будуть іти в місцевий бюджет, від децентралізації втрачає. Адже у статусі, в якому залишилося місто без тих двох сіл, які передбачалися згідно з перспективним планом формування ОТГ, втратили частину податку доходів із фізичних осіб з 75% до 45%.

Найкраще оперувати цифрами, щоб зрозуміти динаміку росту.

— Так, коло промислових підприємств залишилося незмінним у порівнянні з минулим роком. За статистичними даними, промислове виробництво вторік за 9 місяців складало 320 млн грн, то цьогоріч за 10 місяців цей обсяг становить  понад 341 млн грн. Звичайно, у цих показниках закладена інфляційна складова, але підприємства тримаються на позиціях навіть у такий складний для економічного розвитку час. Звичайно, серед локомотивів місцевої економіки — Шепетівський ремзавод, цукрокомбінат. Ми шукаємо шляхи вирішення проблем із «Пронексом». Вже «вимальовується» потенційний інвестор, який готовий вкладати кошти в нове обладнання, відновлювати робочі місця.

Олександре Миколайовичу, ми всі сподіваємося, що покращення економіки міста залежить від інвесторів, які готові вкладати кошти в розвиток підприємств, що занепали.

— Зокрема, цьогоріч внутрішні інвестиції складають 46 млн грн. Ми враховуємо кошти, які надійшли від відкриття «Епіцентру» та введення в експлуатацію будинку на вул. Островського. Тільки завдяки початку роботи «Епіцентру» вдалося працевлаштувати майже 80 чоловік, а це кошти до бюджету з відрахуванням  від податку з доходу фізичних осіб, а ще плата за землю, покращення інфраструктури прилеглої території  та інші фактори вливання. На мою думку, негативно впливає на покращення інвестиційного клімату в Шепетівці відсутність генерального плану. Потенційного інвестора завжди цікавить виділення у власність земельної ділянки. Як приклад, придбали інвестори колишню  територію маслозаводу. Одна з їхніх вимог — приватизація земельної ділянки. Сесія міської ради пішла на співпрацю і прийняла їхні вимоги: продала земельну ділянку. Вже очікуємо на відкриття там потужного швейного виробництва.  Ще придбали паливний склад, де нові власники планують займатися лісопильним виробництвом.

Ви як начальник оперуєте цифрами. А які зміни на краще бачить пересічний містянин?

— Навіть я, йдучи вулицями міста, бачу відкриття соціального об’єкту, ввечері освітлюються вулиці — це вже свідчить про розвиток міста. Навіть переглянути оголошення в газеті «День за днем», в якій зросла кількість оголошень про прийом на роботу. Це теж позитивний сигнал.

Наскільки рік був сприятливий для розвитку малого підприємництва?

— На чергову сесію ми виносимо на розгляд депутатів звіт про виконання Програми малого підприємництва. Я завжди кажу, що навіть один зареєстрований підприємець  є важливим, адже це потенційний платник податків. Ці кошти підуть на покращення благоустрою міста. Якщо на початку року було зареєстровано 2327 чоловік, то на грудень така категорія збільшилася до 2416. Суб’єктів малого підприємництва було 232, а зараз — 243.

Олександре Миколайовичу, отож, рік ми закінчуємо, підводячи позитивні показники?

— Звичайно, перевиконання наповнення бюджету це підтверджує.

Дякую за розмову.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



У Шепетівці виявили стихійне сміттєзвалище
У Шепетівці судили матір школяра, який поставив синці дівчинці
У Шепетівці попрощалися зі снайпером, який був взірцем мужності й патріотизму
Міський голова Шепетівки показав наслідки нічної атаки
Де у Шепетівці набрати води
Шепетівка залишилася без води та електрики, а у Хмельницькому є жертви: жахливі наслідки атаки

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX