У Шепетівському районі триває судова тяганина навколо школи

Су­до­ве за­сі­дан­ня про­ти рі­шен­ня Су­дил­ківсь­кої сіль­ської ра­ди об’єд­на­ної територіальної гро­ма­ди Ше­пе­тівсь­ко­го району про зак­риття дев’яти­річ­ної шко­ли у се­лі, яке перенесли з 20 ве­ресня на 11 жовтня. Засідання відбулося, хоча відповідачі на нього не з’явилися.

Судилківська сільська рада та районний відділ освіти звернулися до суду з клопотанням: дати дозвіл на присутність у засіданні третьої особи — представника обласного Департаменту освіти та науки. Суд відхилив клопотання, оскільки позивачі оскаржують рішення органу місцевого самоврядування, який порушив їхні права, а освітнє відомство немає до справи ніякої належності.

Під час засідання заслухали аргументи позивачів.

— Я, батько 4-х дітей, троє з них — учні, — пояснив Андрій Маєвський. — Одна дитина після реорганізації школи їздить на навчання у сусіднє село Травлин, двоє менших ходять у місцеву школу. Я відстоюю право дитини навчатися у своїй школі. Підстав закривати навчальний заклад не було, бо класи мають наповнюваність, створені всі умови для навчання.

— Я мама трьох учнів, — додала інша позивачка Олена Артерчук. — Із людьми ніхто не порадився, чи закривати школу. Навпаки, вторік дев’ятирічку керівництво Судилківської сільської ради ставило в приклад для інших шкіл ОТГ, що маємо економну систему опалювання.

Загалом навчальний заклад та дитячий садок відвідувало понад 90 дітей.

— Створення з дев’ятирічки фі­лі­ї І-го сту­пе­ню опор­ної Су­дил­ківсь­кої за­галь­но­ос­вітньої шко­ли не зменшило витрат на утримання закладу, — пояснив представник позивачів адвокат Валерій Федоров. — Школу опалюють, не зменшилася кількість технічного персоналу. А заробітна плата педагогів фінансується із субвенцій державного бюджету.

Для подальшого розгляду справи необхідний Статут Су­дил­ківсь­кої ЗОШ І–IІ сту­пе­нів. Його ще в червні забрали з приміщення навчального закладу, де він знаходиться зараз позивачам не повідомили. Адвокат звернувся до суду з клопотанням затребувати документ у державного реєстратора Шепетівської РДА.

— У статуті чітко прописаний механізм ліквідації закладу, — додав адвокат. — Орган самоврядування може відкрити або закрити навчальний заклад, але лише після обговорення такого рішення із територіальною громадою.

Суд ухвалив клопотання та переніс розгляд справи на 10 листопада.

Поділитися посиланнямРекламаЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікаціїВам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці