ЗНО-2017: новації, поради і жодного шансу для хитрунів

ЗНО-2017: новації, поради і жодного шансу для хитрунів

В понеділок, 6 лютого, стартувала реєстрація абітурієнтів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році. Триватиме прийом документів від охочих отримати освітні сертифікати до 17 березня.

Цьогоріч введено кілька новацій і саме про них ми спілкувалися із Іриною Якимчук, завідувачем сектору зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти.

Які зміни чекають на абітурієнтів у 2017 році?

— Незначні. Важливо те, що зовнішнє незалежне оцінюваня розпочнеться наприкінці травня задля мінімального втручання у навчально-виховний процес одинадцятикласників. І результати тестів стануть відомі орієнтовно 23 червня. Також цьогоріч будуть актуальними сертифікати минулого року. Тобто деякі абітурієнти 2016 року зможуть використати свої сертифікати і цим самим скласти конкуренцію для цьогорічних випускників. Таким чином, вони можуть скласти тести з необхідних для них предметів у 2017-му і скористатися сертифікатом з кращими балами. І третя новація — усі випускники будуть складати випускні іспити у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Якщо торік у формі ЗНО учні 11-х класів складали українську мову та літературу і на вибір історію України або математику, а третій предмет вибірково на базі свого навчального закладу, то цього року всі три іспити випускники будуть складати у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Ірина Вікторівна, поясніть трішки детально формулу, за якою обирають предмети?

— Випускники шкіл обов’язково складатимуть українську мову та літературу; або історію України, або математику; третій предмет за вибором із визначеного переліку; четвертий – за потребою. А випускники минулих років мають складати лише ті предмети, які їм необхідні для вступу до вищого навчального закладу.

Розкажіть про створення умов для осіб з особливими освітніми потребами?

— З 2019 року процедуру ЗНО планують адаптувати для осіб із порушеннями зору, які використовували в процесі навчання шрифт Брайля. А вже у цій випускній кампанії особи, які потребують створення особливих умов для проходження тестування, реєструючись для участі в ЗНО, мають вказати це під час заповнення реєстраційної картки, зазначити номер форми 086-3/о і дату її видачі органом або закладом охорони здоров’я. Форму 086-3/о слід подати разом з іншими реєстраційними документами. Зокрема, цього року під час додаткової сесії особи з порушеннями зору отримають можливість виконувати завдання сертифікаційної роботи в зошитах, текст яких надруковано збільшеним шрифтом, особам з порушеннями слуху буде надано додатковий час для виконання сертифікаційної роботи (до 30 хв. залежно від предмета).

А яка ситуація з пробним ЗНО? Чи можна вже прогнозувати орієнтовну кількість абітурієнтів у 2017?

— На пробне ЗНО зареєструвався 91 % випускників нашого міста. Але проводити паралелі між кількістю учасників основної сесії і пробного тестування не доречно. По-перше, на основну сесію підуть стовідсотково усі 322 випускники. У той час як пробне ЗНО є добровільним і платним (129 грн.), а відтак, можливо, не усім доступним фінансово. Крім того, цьго року вперше серед охочих випробувати себе були й десятикласники. Переконана, вони отримають гарний досвід й отримають можливість оцінити свої знання і поведінку у стресовій ситуації.

В понеділок вже стартувала реєстрація для ЗНО, користуючись нагодою ви можете нагадати про важливі моменти для абітурієнтів.

— Насамперед, абітурієнт має чітко визначитися з вибором предметів. Добре подумати, зважити всі моменти, попередньо ознайомитися із інформацією для вступників на сайті вищого навчального закладу і тільки тоді, маючи перелік предметів, реєструватися. Адже бувають випадки, коли учень обирає предмети, непогано складає ЗНО, але з тим обраним переліком, на жаль, не може стати першокурсником. Хочу також запевнити всіх абітурієнтів, в тому, що усі реєстраційні документи будуть заповнені правильно і відправлені вчасно, адже над цим працює команда висококласних професіоналів. Також при потребі можна отримати у секторі ЗНО та моніторингу якості освіти всю необхідну та актуальну інформацію, відстежувати новини на сайті міського управління освіти та Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти. Головне — не боятися запитувати. Також раджу цьогорічним випускникам не гаяти час, сумлінно готуватися до тестів, а про будь-якого роду «хитрощі» у вигляді захованих гаджетів чи шпаргалок краще забути. У наших пунктах тестування працюють спеціалісти, які обізнані з усіма трюками мудрагелів. Наша позиція щодо порушень абітурієнтами – принципова і безкомпромісна: видалення з пункту тестування з анулюванням результату. Все просто. На завершення розмови хочу побажати абітурієнтам витримки під час підготовки, успішного складання тестів і повсякчасної віри у свої сили і силу свого розуму. До зустрічі!

Дякую за розмову!

До уваги абітурієнтів! Якщо ж ви збираєтеся навчатися за кордоном і ще не визначилися з країною — зверніть увагу на компанію The Academic Advisor, яка пропонує здобуття вищої освіти в Нідерландах. Детальну інформацію можна знайти за адресою: https://theacademicadvisor.com.ua/country/obuchenie-v-gollandii.

Серед переваг навчання саме в Нідерландах є: в університетах країни більше 2000 англомовних програм, багато вишів у списку «200 кращіх вишів світу», найпрогресивніша в світі система освіти, стипендії для іноземців, одна з найбезпечніших країн, можливість подальшого працевлаштування тощо.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Що чекає на абітурієнтів у вступній кампанії 2024 року
Що таке ідіоми в англійській мові
«НМТ на 200 балів». Добірка безкоштовних ресурсів з підготовки до НМТ-2024
Уряд знову готує масштабну реформу вищої освіти в Україні
НМТ з математики: як успішно скласти в 2024? Які предмети входять?
Підготовка до НМТ з математики — школа Кевін

Читайте у цій рубриці



На Шепетівщині поліція з’ясовувала причини відсутності деяких учнів у профліцеї
На Шепетівщині нацгвардійці провели «Урок мужності» для школярів
Story-центр у Шепетівці: всеукраїнська ініціатива реалізована у громаді
В Україні стартувала реєстрація для проходження НМТ
Ліцеїсти в Шепетівці відкрили Клуб Легкої Музики (Відео)
Формування критичного мислення у приватних школах
FacebookTelegramViberWhatsAppX