У Мальованському лісництві розводять диких кабанів та вирощують модрину

У Мальованському лісництві розводять диких кабанів та вирощують модрину

Мальованське лісництво Шепетівського лісгоспу займає площу понад 6000 га. У єдиному величезному масиві розкинулось 120 кварталів, довкола яких розташувалися села — Мальованка, Поляна, Савичі, Купине, Червоний Цвіт, Конотоп, Цмівка і Судимонт. Сергій Туракевич, який з 2011 року очолює лісництво, розповів про особливості своєї роботи.

У Мальованському лісництві розводять диких кабанів та вирощують модрину

— Маємо свій розсадник, який забезпечує саджанцями хвойних порід усе лісове господарство. На одному гектарі висаджують 4,5 тисячі сіянців сосни. У нас на 12 сотках нині ростуть  150-200 тис. посадкового матеріалу. До речі, в цій роботі нам дуже допомагають учні місцевих шкіл. Вони збирають шишки для насіння, висаджують та доглядають за саджанцями Така співпраця, взаємовигідна. Зокрема, діти заробляють для школи гроші, а ще займаються з дитинства корисною та цікавою справою — вирощують майбутній ліс.

У Мальованському лісництві розводять диких кабанів та вирощують модрину

З флорою зрозуміло, а чи зберігаєте представників фауни?

— Так, у 2006 році в Мальованському лісництві побудовано вольєр для диких кабанів площею 6,7 гектара. Кожного року частину приплоду свиней випускаємо в лісові угіддя. Тому їх щільність на території лісництва значна.

Сергію Миколайовичу, відомо наскільки небезпечні для лісових насаджень пожежі. Закінчилася літня пора, розкажіть, чи ваше лісництво цьогоріч вбереглося від вогню?

— На щастя, цьогорічне літо обійшлося без загорань на території лісництва. Ще в 2011 році ми встановили систему відеоспостереження. Це дає змогу оперативніше реагувати та виявляти лісові пожежі не тільки на території нашого лісництва, але й у сусідніх господарствах. Завдяки новітнім можливостям камери працівники лісової охорони можуть вести спостереження за лісовими масивами в режимі онлайн через мережу Інтернет. Система дозволяє вести спостереження і забезпечувати вчасне виявлення загорянь в лісових насадженнях підприємства в радіусі приблизно 20 км. Цьогоріч схожу систему встановили в Шепетівці у лісгоспі.

У Мальованському лісництві розводять диких кабанів та вирощують модрину

Від чого ще потерпають лісові насадження?

— Загрозу сосні несуть шкідники — верхівковий короїд. Можливо, помічали, як жовтіють верхівки дерев, тому наслідки від цих жуків називають «біологічною пожежею». Комахи за кілька місяців пошкоджують здорові насадження сосни. Уражена деревина втрачає свою цінність. Недолуге законодавство не дозволяє нам починати зрізати сосни тоді, коли атаки верхівкового короїда тільки почалися. Ушкоджені шкідниками дерева вже втрачені. Своєчасна вирубка дозволить вберегти ліс від розповсюдження комах на інші ділянки. Так чинять наші сусіди в Польщі та Білорусії. В Україні від моменту зараження до санітарної рубки проходить до півроку. Тоді продаємо деревину за ціною дров, тому рахуємо збитки.

Для працівників лісництва ліс — робота, а для мешканців, особливо міст, — відпочинок. Чи створюєте належні умови для перебування відпочивальників?

— Маємо свою, облаштовану всім необхідним, зону відпочинку. У вихідні тут завжди людно. Подбали про місце для сміття. Хочу відзначити, що люди не залишають після себе гори відходів, прибирають їх у мішки та викидають у відведеному місці.  

Наостанок розмови скажіть ваші побажання.

— Не варто забувати, що ліс — загальнонаціональне надбання. Варто дбати про це кожному, хто перебуває на його території.

Дякую за розмову.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



У Хмельницькому врятували 16-річного хлопця, який намагався вкоротити собі віку
Чоловік замість того, аби поховати матір, поклав її тіло у валізу та викинув у парку
На Хмельниччині патрульні розшукували власницю загубленого ґаджета
На Шепетівщині землі Смарагдової мережі повернуться у комунальну власність
Земельні ділянки на Шепетівщині вартістю 59 млн грн підлягають поверненню
На Шепетівщині в сім’ї благородних оленів сталося поповнення

Читайте у цій рубриці



Молоді люди з Шепетівщини скористалися знайденою карткою і за це поплатилися
На Шепетівщині зловмисницю суд звільнив від реального ув’язнення
«Батьківське серце» вручили донечці загиблого Героя з Нетішина
У місті на Шепетівщині відкрили алею на честь загиблих на війні захисників
Малюкам у Славуті реабілітаційну допомогу надає ерготерапевт та фізичний терапевт
У Нетішині організували ярмарок, аби зібрати гроші на пікап для військових
FacebookTelegramViberWhatsAppX