Чи мають маленькі села перспективу?

Чи мають маленькі села перспективу?

Весна в Україні незвичайно красива, особливо у травні. Навіть під час поїздок у села Шепетівського району знаходиш кілька хвилин, щоб помилуватися краєвидами.

Та романтика швидко зникає, коли сідаєш в авто і розпочинаєш рухатися сільськими дорогами (втім і міські та автомагістралі нині аж волають про ремонт!). Отож, найбільша біда — дороги. Навіть учні у школах майбутнє рідного села пов’язують із покращенням стану доріг та відкриттям нових робочих місць.

— Село подобається, тільки щоб були б кращі дороги та гарні робочі місця, — зазначили дружно школярі у Вовковецькій ЗОШ.

Відсутність роботи стає причиною того, що молодь втікає з села. Так пояснюють своє рішення шукати кращої долі деінде. На це нарікають і посадовці.

Чи мають маленькі села перспективу?

— Роботи в селі немає, багато сельчан працює у Шепетівці. Добре хоча б транспортне сполучення налагоджено нормально, — розповіли в сільській раді.

Як же виживають селяни? Як завжди рятує підсобне господарство.

— Тримаю дві кори, свині, качки, гуси, — пояснює пані Олена, мешканка Вовківців. — Обробляємо великий город.

Із впровадженням децентралізації та створенням об’єднаних територіальних громад в Україні закриваються школи. Учнів возитимуть в опорні школи ОТГ. Додає оптимізму лише ставлення людей до своїх обов’язків.

Чи мають маленькі села перспективу?

— Ми робимо ремонти, ще хочемо встановити бесідку, маємо багато планів щодо покращення умов у нашій школі, — діляться думками педагоги в Вовківцях.

Чомусь згадалася думка, коли закривають школи, вмирають села. Дещо песимістично, але влучно. Боляче усвідомлювати, що Україну на сході нівечать обстріли, а на заході поступово вмирають села.

Пригадуєте, заходи під гаслом «Схід і Захід разом!», які проходили у 2014-ому? Західняки запрошували мешканців східних областей у гості, надавали житло переселенцям, які втратили його у результаті бойових дій на Луганщині та Донеччині.

Можливо, переселенці зі сходу змогли б знайти собі домівки в маленьких селах. До того ж будинки в таких населених пунктах недорогі.

Чи мають маленькі села перспективу?

— Ми склали список власників будинків, які мають бажання їх продати, — зазначила в.о. старости села Вовківці Валентина Лавренюк.  — У кого будівля новіша називають і 35 тис.грн. Все вирішуватимуть індивідуально безпосередньо з власниками.

Отож, в Україні Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – фонд із капіталом у розмірі 150 мільйонів доларів США, що інвестує у підприємства малого та середнього бізнесу в Україні — запровадив програму «Місцевий Економічний Розвиток». Програма сфокусована на розробці інноваційних ринкових рішень, що об’єднують зусилля місцевих органів влади і бізнес-співтовариства з метою покращення надання послуг вразливим верствам населення та підтримки малого і середнього бізнесу. Ця програма орієнтована на невеликі проекти, зокрема, у сфері розвитку агробізнесу, малого і середнього бізнесу, інноваційних та бізнес-кластерів тощо.

Хтозна можливо знайдуться активісти, які долучаться до проекту і українські села матимуть не лише гарну природу, але й гідну інфраструктуру, а також перспективи розвитку…

Детальніше у відеосюжеті:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Хмельниччині поновлено права понад пів сотні вимушених переселенців 
Переселенці на Хмельниччині та ще у двох областях можуть отримати гроші на оренду житла
На Шепетівщині знешкодили майже пів тони вибухівки з ворожої ракети «Іскандер М», яка не здетонувала
Як інтегрують переселенців у Шепетівській громаді
На Хмельниччині відеодокази спростували слова обвинуваченого
На Шепетівщині переселенці через шахраїв опинилися з валізами на вулиці

Читайте у цій рубриці



На Шепетівщині воду із громадських колодязів направили на дослідження
На Шепетівщині очільник єпархії зібрав священників ПЦУ
Молодіжна рада Шепетівки знайомилася з писанкарством у майстерні «Кральова»
На Шепетівщині мешканці ведуться на вигадані соціальні виплати
У Шепетівці затвердили нові тарифи на ритуальні послуги
У медзакладі Славути оперували пацієнтку, залучивши команду лікарів-травматологів з Тернополя
FacebookTelegramViberWhatsAppX