Сонячні діти мотивують батьків

Сонячні діти мотивують батьків

В них особлива зовнішність — пласке обличчя, розкосий розріз очей, трішечки піднятий у кутиках, та одна зайва хромосома. Діток зі синдромом Дауна ще називають «сонячними», і не даремно, бо вони часто посміхаються і дуже лагідні. Щороку в Україні народжується кількасот дітей із таким діагнозом.

— Особлива дитина — це перш за все дитина, а вже потім особлива, — вважає пані Людмила Наумець, мама «сонячного» хлопчика. — В Україні побутує прикра ситуація зі сприйняттям  і ставленням до осіб з особливими потребами.

Історія сім’ї, де з’явився сонячний хлопчик

34-річна шепетівчанка Людмила має двох синочків 12 і 5 років. Старший — Вадим — дитина з особливими потребами. Жінка розповіла про власний шлях від несподіванки до радості.

— До року я взагалі не вірила, що в моєї дитини такий діагноз, навіть не сприймала. Було бажання тримати це в таємниці. Думала, що син підросте і все буде нормально, що цього ніхто не помітить і знатиму тільки я. Важче стало, коли він пішов у садочок, і всі стали помічати. Все було: і сльози, і нервові зриви. Та з часом я усвідомила, що мій син такий самий, як інші діти.

Людмила вважає, що її ситуацію ускладнила відсутність інформації та можливість спілкуватися з  сім’ями, в яких ростуть діти сонця. Бо ж батьки дітей з будь-якими порушеннями неохочі до спілкування.

На сьогодні Вадимчик досить успішний: навчається у школі, займається танцями і щодня радує батьків ласкою та добротою.

Тричі на тиждень хлопчик відвідує уроки у школі, бо навчається за індивідуальною формою  у 5 класі. Щоразу хлопчик має п’ять уроків. Відвідує разом з іншими виховну годину. Це корисно для спілкування з класним колективом. Два дні на тиждень Вадим займається у реабілітаційному центрі.

— Якось я поцікавилася у виховательки про сина, коли він ходив у дитячий садочок. Спитала, як його сприймають інші діти. Відповідь її я запам’ятала на все життя: «Ваш син такий самий, як і всі діти, нічим не відрізняється від інших», — сказала Людмила.

Об’єдналися заради майбутнього дітей

Нещодавно в Шепетівці кілька сімей з дітьми з хромосомними порушеннями організували семінар задля надання психологічної підтримки іншим батькам, що мають дітей з особливими потребами. Ініціювала його проведення Хмельницька обласна громадська організація «Асоціація батьків дітей з хромосомними порушеннями та іншими вадами розвитку «Сонячні діти». Підтримали захід міська та районна ПМПК, управління праці та соціального захисту населення Шепетівської міської ради, Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Організатори запросили сім’ї з міста й району, також кількох зі Славуччини. Під час заходу дорослі змогли не лише поділитися наболілим, але й власними досягненнями. Також дізналися про діючі в нашому місті заклади, адаптовані для виховання таких дітей. Рушійною силою стало бажання батьків дітей зі синдромом Дауна подбати про їхнє майбутнє.

— Вони живуть асоціальним життям, часто ув’язнені в чотирьох стінах. Батьки намагаються заховати дітей із порушеннями від усього світу, бо не сприймають насамперед таку реальність самі. Однак зовсім по-іншому виглядає життя неповносправних осіб в цивілізованих країнах світу. Тому важливо активуватися зараз, об’єднатися і зробити все можливе, щоб і в Україні з’явилася перспектива повноцінного життя для людей з особливими потребами, — вважає Людмила Наумець.

Готуючи цей матеріал, я натрапила на золоте правило, яке створила одна українська мама дівчинки зі синдромом Дауна: «Треба жити для своєї дитини. Не дивитися, як реагують інші. Тому що не всі завжди будуть гарно ставитись. Нехай батьки дивляться в очі своєї дитини. Любов дитини буде надихати. Батьки мають переступити через всі переживання. І тоді всі питання зникнуть. З’явиться мета — побачити свою дитину дорослою і щасливою».

Кожна дитина успішна, головне — талант не заривати

Раніше «дітей сонця» вважали такими, що не зможуть знайти себе у житті. Але це неправда, вони, як і їхні однолітки, мають таланти. У світі є чимало прикладів успішних людей, що мають від народження генетичне захворювання. 20-річний Богдан із Луцька став першим українцем із синдромом Дауна, який вступив в університет. Актриса Джеймі Брюер, відома завдяки серіалу «Американська історія жахів», стала першою дівчиною із цим синдромом, яка з’явилася на подіумі в рамках Mercedes-Benz Fashion Week у Нью-Йорку. Марія Лангова увійшла в основний склад спеціальної збірної на Іграх-2011 в Афінах і взяла золото у плаванні на дистанції вільним стилем. У Каліфорнії живе художник Раймонд Ху. Він використовує китайську методику малювання тушшю і аквареллю на рисовому папері. Тім Харріс – успішний ресторатор із синдромом Дауна. Йому належить Tim’s Place – «найбільш дружній ресторан у світі». І це лише невелика часточка талановитих сонячних людей, яких не скорило життя із синдромом Дауна, а загартувало.

Господь, коли дає життя таким дітям, то не лише батьків випробовує, але й усе суспільство. Бо щороку «сонячних дітей» в Україні народжується понад чотирьохсот. І це вже стало нормою, яку потрібно прийняти, як належне.

Діти сонця візьмуть участь в благодійному концерті

Наприкінці березня відбудеться благодійний концерт «Жменька доброти». Ініціатори його проведення — сім’ї, що мають дітей з особливими потребами, Хмельницька обласна громадська організація «Асоціація батьків дітей з хромосомними порушеннями та іншими вадами розвитку «Сонячні діти». Підтримали батьківську ініціативу міський голова Михайло Полодюк та народний депутат України Роман Мацола.

— 21 березня в приміщенні міського Будинку культури о 14 годині відбудеться благодійний концерт. Серед номерів кращих вокальних та хореографічних колективів міста будуть і виступи дітей з особливими потребами, які приємно здивують вас своїми можливостями, — розповіла Людмила Наумець.

Тож організатори запрошують мешканців та гостей міста відвідати благодійний концерт і отримати «Жменьку доброти».

 

На фото: Влітку під час семінару-відпочинку для сімей з дітьми з особливими потребами. Табір на річці Дністер, Хмельницька область

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



У Судилкові під час вшанування пам’яті геніального митця збирали гроші на ЗСУ
У Хмельницькому гурт СКАЙ зіграє концерт заради порятунку кінцівок поранених військових
Їхня хата точно не скраю: у Шепетівці школярі організували благодійний вечір на підтримку ЗСУ
У Судилківській громаді організували благодійний концерт на підтримку ЗСУ
Музика, що заряджає на боротьбу: Kozak System вдруге відгриміли на Шепетівщині
Рок-гурт Kozak System дасть ще один безкоштовний концерт на Шепетівщині

Читайте у цій рубриці



Молоді люди з Шепетівщини скористалися знайденою карткою і за це поплатилися
На Шепетівщині зловмисницю суд звільнив від реального ув’язнення
«Батьківське серце» вручили донечці загиблого Героя з Нетішина
У місті на Шепетівщині відкрили алею на честь загиблих на війні захисників
Малюкам у Славуті реабілітаційну допомогу надає ерготерапевт та фізичний терапевт
У Нетішині організували ярмарок, аби зібрати гроші на пікап для військових
FacebookTelegramViberWhatsAppX