Шепетівка «зустріла» героїв Української революції 1917–1921 років

Для тих, хто ще не знає, 2017-й є роком Української революції 1917–1921 років. З цієї нагоди 13 вересня в Обласному літературно-меморіальному музеї М. Островського до 100-річчя Української революції 1917–1921 рр., за сприяння фундації ім. О. Ольжича (м. Київ) та директора музею Української революції 1917–1921 рр. (м. Київ) Олександра Кучерука, відбулось відкриття документальної виставки «Українська революція в особистостях: Симон Петлюра».

Хоча Симон Петлюра народився у Полтаві, достовірно відомо, що він кілька разів відвідував Шепетівку.

У травні 1919 р. Симон Петлюра очолив Директорію УНР. У важких внутрішніх і зовнішніх умовах керував збройною боротьбою проти російських більшовицьких і білогвардійських військ. Робив усе можливе, аби запобігти єврейським погромам.

Витяг із «Робітничої газети» (№ 474, 25 квітня 1919 р., стор. 1) про візит Петлюри у Шепетівку.

У квітні 1919 року він приймав парад військових в центрі містечка Шепетівка, де зараз стоїть пам’ятник Валі Котику. Пізніше, у листопаді–грудні 1919 року, зі станції Шепетівка-1 він від’їжджав з України, після чого більше не повертався до неї.

Постать Симона Петлюри викликала острах у комуністичного режиму. 25 травня 1926 р. у Парижі його розстріляв більшовицький агент С. Шварцбард. Енергія та наполегливість Петлюри визначили його безперечний авторитет, як лідера українського національного руху й після поразки Української революції 1917–1921 рр.

Слово «петлюрівщина» стало вживатися на означення боротьби за незалежну Україну. А відома цитата Симона Петлюри стала пророчою для сучасних українців:

«Для мене почався вже суд історії. Я його не боюся, бо маю у Бозі надію, що мене і мою діяльність пізніше краще і вірніше зрозуміють, аніж мої сучасники».

На виставці у музеї Миколи Островського до уваги відвідувачів представлено архівні документи, фотографії політика Української революції 1917–1921 рр. Симона Петлюри, які розповідають про його життя та боротьбу за українську державність на тлі історичних подій першої чверті ХХ століття. Після знайомства з матеріалами виставки відвідувачі можуть переглянути фільм про життєвий шлях державного діяча.

Виставка працюватиме до 12 грудня 2017 р. Отож, усіх небайдужих до історії України, запрошуємо до перегляду виставки.


Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікаціїВам також може бути цікаво:Читайте у цій рубриці: