Продаж землі, або У них свої інтереси…

Продаж землі, або У них свої інтереси...

Останнім часом почастішали розмови про продаж землі. Ми знаємо, що диму без вогню не буває… А півсотні депутатів Верховної Ради навіть направили до Конституційного суду подання щодо скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Комусь дуже хочеться (поки при владі!) «відщіпнути» і покласти до власної кишені гарненький шматок від того мільярду, що має надати Україні МВФ, та ще й заробити на українській земельці. Вчора по ТВ пролунало, що «земля буде належати тим, кому вона належить по праву». Це вам щось нагадує? Еге ж, в 90-ті роки теж говорили про робітників, законних власників заводів і фабрик. І де ж ті заводи? Розікрали, вирізали і нажилися на них всі, тільки не робітники. Вони як були пролетаріями з голими …спинами, так ними і залишилися. Селян теж чекає щось подібне…

А скільки сьогодні у них «захисників» розвелося!… Тільки лінивий не горланить про захист інтересів селян. Виявляється, все робиться для їх блага, все заради них… Благодійників розвелося!..

І що ми будемо робити, коли в квітні чи травні Конституційний Суд прийме рішення щодо скасування мораторію на продаж землі? Чекати на обіцяний захист? А як будуть захищати права українських селян, коли законодавчої бази немає про ринок землі? Закони про ринок землі ніхто не розробляє і не ухвалює. Повної інвентаризації землі не проведено. А щодо оцінки землі, то тут уже звучить цифра «500 доларів за гектар». Які експерти оцінювали землю? Чому саме 500, а не більше? Виявляється так оцінили землю експерти VoxUkraine (чомусь асіюється з ЛохУкрейн, бо таки за лохів нас з вами тримають!). І це тоді, коли в Європейських країнах ціна за гектар землі коливається від 5 тис. доларів (в Естонії, де чорноземів немає!) до 60 тис. доларів (Нідерланди). Розрахунок іде на те, що наш бідний селянин зрадіє навіть як почує ціну в 500 доларів (в 100 разів занижену!). Всілякі ділки швидко вирвуть земельку у зубожілих селян за допомогою корумпованих чиновників, які задекларували мільйонні статки. Пам’ятаєте «прихватизацію 90-х років»? То ще були квіточки… Нинішній дерибан землі перевершить усі наші з вами сподівання.

А тепер давайте думати: дрібні фермерські господарства і селяни не в змозу будуть викупити землю навіть по ціні в 500 доларів. Хто ж тоді її купить?.. Великі агрохолдінги, які зразу ж перепродадуть її іноземцям. А при нашій корумпованій судовій системі і корумпованих чиновниках при владі, коли законодавчо не врегульовано цілий ряд земельних питань, можна тільки уявити, як швидко українці залишаться голими, босими і без права ступити на власну землю.

Уже сьогодні у Вінницькій області є село, де власниця викупила землю колишнього господарства і навіть ту, що під будинками селян. Отож завтра прийдуть нові власники і скажуть: «Забирай свій будинок з моєї землі, бо у мене інші плани». Скажете, що я дуже песимістично налаштована? Хотілося б згладити песимістичний тон, але тема така… особливо болюча…

Ну, продамо ми землю. Селянин залишиться з великою дульою в кармані, фермерські господарства без землі (бо останні роки державні програми і дотації гарно виглядають тільки на папері). А хто буде забезпечувати тисячі родин, що живуть в місті, але не поривають родинних коренів з селом, продуктами рослинництва та тваринництва? Ті, хто має родичів в селі знає, як важливо сьогодні селянину отримувати орендну плату за паї у вигляді зерна чи коштів. Все господарство селянина на цьому держиться, бо кури, гуси та свині мають що їсти, та й корівчину можна тримати. А там і діткам до столиці чи обласного центру є що відправити. Онуки шматок натурального м’яса з’їдять. Як тільки селянин пай продасть, то й з села піде, бо як він там проживе за копійки? Хіба що триматиметься, поки батьки пенсіонери житимуть і буде за що купити хлібину та відро пшениці курці. Роботи немає, господарство не потягнеш, бо годувати нічим… Отож наша Україна жива, поки село живе. А не стане села, то й селянин піде з торбою по світу. Скільки таких роботящих сільських хлопців уже виїхало за кордон наймитувати, чи до столиці будувати житло та офіси – всіх не перерахуєш.

Сьогодні селяни проти продажу землі. Нині тимчасово проживаю в селі під Вінницею, тому й взялася висловити думку тих, кому це питання дуже болить. Але хто ж нас слухати буде? І поки ми з вами будемо ініціювати збір підписів, проводити земельні форуми, обговорювати стратегічні напрямки розвитку нової реформи, що нам пропонують нові партії, землю роздерибанять і продадуть. І законів не буде щодо її повернення, бо ніхто там у Верховній не має наміру їх приймати та інтереси бідного селянина захищати. У них свої інтереси…

Так і хочеться крикнути на повний голос: «Господи, чого ж ти бачиш цю несправедливість і мовчиш? Поглянь, скільки розвелося тих, хто сьогодні готовий скупити і продати Україну оптом і в роздріб!.. Це не татари, це свої душогуби, що задекларували мільйонні статки і деруть з українця останню шкуру».

Люди добрі, доки ж ми з вами мовчатимемо? Останнє забирають в наших дітей та онуків, а ми схилили голови і ждемо, коли олігархи остаточно нас кріпаками зроблять.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
Боржникам знову відключатимуть газ, світло й воду: аналітики пояснили, хто уникне штрафів
У селах Шепетівщини добряче попрацювали на Перемогу
Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям
Корисні поради щодо отримання водійського посвідчення та відкриття додаткових категорій
На Шепетівщині говорили про дотримання прав затриманих

Читайте у цій рубриці



Інцидент Серьоги і Монатіка: що за історія і чим вона закінчилася
5 порад, як підібрати житло під час самостійних подорожей
Ми можемо контролювати те, що вдається виміряти
Коли безпечно відвідувати салони краси?
Меблі з натуральної деревини коштують дорого
Чи варто вестися на пропозицію «Сабіраю заказ на ростовку»?
FacebookTelegramViberWhatsAppX