Судилківська та Ленковецька ОТГ 18 грудня йдуть на вибори

Судилківська та Ленковецька ОТГ 18 грудня йдуть на вибори

18 грудня відбудуться вибори у двох нещодавно створених об’єднаних територіальних громадах Шепетівщини. У Судилківській та Ленковецькій ОТГ обиратимуть депутатів та голів ОТГ.У Ленковецьку ОТГ із адміністративним центром у селі Ленківці ввійдуть 17 сіл: Степ, Велика Рішнівка, Коса Рішнівка, Сошки, Вербівці, Вишневе, Сульжин, Коськів, Мокіївці, Білопіль, Пиляї, Старі Бейзими, Брикуля, Лавринівці, Марківці, Чотирбоки.В об’єднану Судилківську сільську територіальну громаду з адміністративним центром у селі Судилкові увійде 21 село: Білокриниччя, Климентовичі, Лозичне, Рудня-Новенька, Вовківці, Вовківчики, Городище, Красносілка, Пашуки, Новичі, Жолудки, Мальованка, Поляни, Серединці, Березна, Хролин, Велика Медведівка, Купино, Савичі, Траулин.Про особливості перших виборів в об’єднаних сільських громадах розповів перший заступник голови Шепетівської РДА Віталій Янушевський.

Чому вибори відбудуться лише у двох ОТГ?

— Перспективним планом було передбачено створення Михалюцької, Грицівської, Судилківської і Шепетівської ОТГ. Протягом року, перебуваючи на посаді, неодноразово зустрічався з мешканцями сіл, вислуховувати їхні думки та побажання. Отож, у Грицеві люди вирішили об’єднатися у дві громади  — Ленковецьку та Грицівську. Ленківчани заявили, що вони самодостатні й готові створити окрему ОТГ та утримувати її. Ми прорахували кошти, які вони зможуть отримати (прибутки, дохідна частина, витрати). Відповідно Ленковецька громада на виході фінансово дається на 50 тисяч менше дохідної частини, ніж у Судилківській. Таким чином, за сприянням народного депутата Романа Мацоли, вдалося внести зміни в перспективний план. Його нам погодили, а також переробили паспорти. Таким чином у Шепетівському районі створено п’ять ОТГ. У виборчий процес вдалося запустити дві громади — Судилківську та Ленковецьку. Хочу підготувати документи і для Грицівської ОТГ. Але в Грицівській ОТГ йде зміна меж району, адже три сільських ради Полоноського району виявили бажання приєднатися до Ленковецької ОТГ. Чинним законодавством ще не передбачений такий механізм територіального перерозподілу. 

Віталію Віталійовичу, які переваги в розвитку ОТГ?

— На розвиток територіальних об’єднаних громад передбачені кошти в Державному бюджеті. Наприклад, у Славутському районі Ганнопільська ОТГ цьогоріч має  майже 13,5 млн гривень. У них одночасно завершуються 24 об’єкти. Протягом п’яти років держава бере зобов’язання на себе підтримувати розвиток інфраструктури ОТГ, але лише тих, які об’єдналися добровільно. Адже до того, як прийняти рішення про об’єднання депутати  вивчали досвід тих громад, які пройшли цей процес раніше. Там побачили, що дійсно кошти виділяються і громада розвивається. Також ленковецькі  представники побували в Ганнополі. Вже їх цікавило, що робити після проведення виборів. Тамтешня голова ОТГ бере участь у проектах всіх рівнів: від місцевих до загальнодержавних. Таким чином має понад 13 млн гривен ь державної підтримки, а також 3 — 4 млн отримала кошти від громадських організацій та міжнародних фондів тощо.

Деталізуйте, будь ласка, кого обиратимуть 18 грудня?

— Вибиратимуть голів ОТГ та депутатського корпусу. Після обрання голови й депутатів і проведення першої сесії, громада вважається такою, що створена. Потім відбувається процедура ліквідації тих сільрад, які об’єдналися. Після узгодження всіх необхідних документів (акти прийому-передачі об’єктів, балансів) оголошується проведення виборів старост.  До того всі повноваження були  покладені на голів сільських рад.

Які преференції залишаються за державною після децентралізації?

— Після створення ОТГ держава дає субвенцію на підтримку закладів освіти та первинної ланки медицини. Тобто після об’єднання ОТГ всі школи й медичні заклади, що перебувають на її території,  бере на свій баланс. Держава, у свою чергу, виділяє кошти на утримання працівників.

І наостанок Ваші побажання щодо проведення виборів.

— Нині майбутнє  об’єднаних територіальних громад залежить від голосів мешканців. Адже держава, проводячи децентралізацію влади, дає можливість кожній громаді самостійно обирати шляхи розвитку. Вже з 1 січня наступного року вийдуть на новий рівень міжбюджетних відносин, отримають додаткові можливості та повноваження. Це дозволить самостійно вирішувати питання місцевого значення.

Дякую за розмову.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Підприємство у Шепетівці отримало атестат про технічну компетентність
Внаслідок влучання дрона загинув молодий воїн із Шепетівщини
На Шепетівщині чоловік поквитався з камерою спостереження, яка зафільмувала дещо непристойне
Стример родом із Шепетівщини та Надя Дорофєєва зібрали понад 6 мільйонів для ЗСУ та Чернігова
Очільника громади на Хмельниччині звинуватили у правопорушеннях, пов’язаних з корупцією
Спакував валізи і навтьоки: у Шепетівці упіймали лиходія

Читайте у цій рубриці



За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
Хмельницькобленерго закликає економити електроенергію у вечірні години
Переселенці на Хмельниччині та ще у двох областях можуть отримати гроші на оренду житла
FacebookTelegramViberWhatsAppX