Чи стануть Мурчики частиною екосистеми Нетішина?

Чи стануть Мурчики частиною екосистеми Нетішина?

Щонайменше 34 особи підтримали електронну петицію щодо визнання вуличних котів міста Нетішина частиною екосистеми.

У тексті пропозиції нетішинців йдеться, аби визнати вуличних котів частиною екосистеми міста, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів. Автор електронного звернення Ілона Лєбєдева обґрунтувала звернення:

«Останнім часом спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замурування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель. З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Нетішина та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства. Взявши за приклад практику Львова, Варшави та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природної дератизації — знищення гризунів, що є розносниками багатьох інфекцій. Водночас, слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування домівок. Що потрібно зробити? Відповідною ухвалою міської ради проголосити котів співмешканцями Нетішина — повноправними вільними жителями. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території, зробити відповідні доповнення до повноважень. Нетішину — бути гуманним до тварин міста!»

Для того аби петицію розглянули можновладці потрібно зібрати мінімум 100 підписів. До завершення голосування залишається 74 дні.

Таку ж ініціативу на підтримку вусанів раніше проявили кияни. У лютому 2017-го відповідну електронну петицію погодила влада столиці. Підхопили ідею й в інших областях України.

Будь-яке місто для тварин — безкоштовна велика їдальня, про це свідчать західні дослідники. Вони з’ясували, що тварини, які живуть у населених пунктах, є більш вгодованими, ніж ті, які живуть у природному середовищі. І це незважаючи на те, що для домашніх котів їх власники можуть придбати спеціальний корм для котів Whiskas, вуличні тварини їдять все, що прийдеться. Тривалість життя вуличних котів у місті в середньому рік, собак — два-три роки.

Допоки в Україні не буде чітко визначена стратегія контролю за чисельністю котів у населених пунктах, про захист вусанів дбатимуть самі містяни.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Молоді люди з Шепетівщини скористалися знайденою карткою і за це поплатилися
У Львові поховають загиблого прикордонника з Шепетівщини
На Шепетівщині двоє вчинили крадіжку в гуртожитку
Жителів Хмельниччини застерігають від нового виду шахрайства
«Батьківське серце» вручили донечці загиблого Героя з Нетішина
На Шепетівщині перед судом постануть троє розбійників, які нападали на громадян

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX