96 відсотків родин Хмельниччини мають окреме житло

96 відсотків родин Хмельниччини мають окреме житло

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, що проводиться органами державної статистики, нині в Хмельницькій області налічується майже 479 тис. домогосподарств, що становить 3 % від загальної кількості по Україні. Переважна більшість родин Хмельниччини (96 %) має окреме житло — окрему квартиру чи будинок. Про це повідомляє Головне управління статистики Хмельницької області.

Два домогосподарства із ста займають частину індивідуального будинку, стільки ж — мешкають у гуртожитках.

Житлові умови — одна з найважливіших характеристик якості житла, серед яких основна — забезпеченість мешканців загальною житловою площею. Як свідчить опитування, майже половина населення нашої області проживає в перенаселеному житлі. Більше третини домогосподарств тісняться в помешканнях, де розмір житлової площі на одну особу нижче санітарної норми (13,65 м²), а в кожній восьмій родині взагалі на одну особу припадає менше 9 м2.

Житлова забезпеченість населення тісно пов’язана із загальними характеристиками всього житлового фонду краю, зокрема, з такими показниками, як частка старого та аварійного житла. За результатами обстеження майже кожна четверта родина Хмельниччини мешкає в житлі, побудованому ще в п’ятидесятих роках минулого століття і раніше, кожна шоста — у 60-х роках, близько половини родин мешкають у житлі, збудованому в 1970–1980 роках. У нових будівлях, зведених у 2001 році і пізніше, проживає лише п’ять домогосподарств області зі ста.

Важливим показником характеристики якості житла є кількість кімнат у ньому. На Хмельниччині більше третини родин області мешкають у двокімнатних оселях, 31 % — у трикімнатних, понад чверть домогосподарств займають житло з чотирьох та більше кімнат. Водночас кожна п’ятнадцята родина мешкає в однокімнатних помешканнях, причому в 40 % з них тісняться домогосподарства, в складі яких по три особи і більше.

Для того, аби житло забезпечувало нормальне існування людини, недостатньо лише просторого приміщення. Придатність та якість житла для проживання визначається рівнем його благоустрою і оцінюється наявністю в ньому комунальних послуг.

На Хмельниччині централізованим газопостачанням забезпечено 74 % осель, кожне шосте домогосподарство користується балонним газом. Водопроводом та каналізацією обладнані помешкання 56 % домогосподарств області. Майже в кожному п’ятому помешканні є гаряче водопостачання, в кожному восьмому користуються газовою колонкою.

За міжнародними стандартами для повноцінного життя людей необхідні житлові умови, які передбачають наявність у помешканні чистої питної води. Серед наших краян 48 % домогосподарств для пиття та приготування їжі використовують воду з мережі водопостачання. Два домогосподарства з п’яти беруть воду з криниці або колонки в своєму дворі, кожне восьме — з громадської колонки або криниці.

Слід наголосити, що неналежні житлові умови негативно впливають на здоров’я людини, її працездатність, реалізацію власних потреб, тому, крім показників якості житла, існує таке визначення, як комфортність житла. Це більш суб’єктивне поняття і за змістом наближається до категорії особистих уподобань споживачів.

Підсумки опитування свідчать про те, що більше половини наших краян (53 %) задоволені своїми житловими умовами (по Україні — 56 %), дещо більше третини — не дуже задоволені (по Україні — 30 %), водночас у кожному дев’ятому домогосподарстві респонденти висловили своє незадоволення (по Україні — в кожному сьомому).

Серед регіонів України найбільша частка домогосподарств, задоволених своїм житлом, зафіксована в Одеській області (68 %), водночас найбільше незадоволених виявилося серед мешканців Закарпаття (35 %).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Шепетівщині чоловік підпалив будинок, на горищі якого ховався брат
На Хмельниччині надзвичайники визволяли жінку з ванної кімнати
Оренда житла: які права має орендар
На Шепетівщині внаслідок негоди затопило будинок та прилеглу територію
Цьогоріч на Шепетівщині вже 27 осіб звернулися за антирабічною допомогою
Мешканка Хмельниччини переправляла з-за кордону оптові партії психотропів під виглядом прального порошку

Читайте у цій рубриці



У сервісних центрах МВС збільшився попит на перереєстрацію транспортних засобів
Ветерани та ветеранки можуть отримати знижки на квартплату та плату за комунальні послуги й опалення будинків
За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
FacebookTelegramViberWhatsAppX