Відстояли право неповнолітньої на спадщину

Відстояли право неповнолітньої на спадщину

Але правозахисникам вдалося це зробити лиш після доведення факту батьківства.

Фахівчиня Теофіпольського бюро правової допомоги Тетяна Віркун допомогла встановити факт батьківства померлого щодо неповнолітньої дитини, відстоявши у такий спосіб право доньки на спадщину.

До Теофіпольського бюро правової допомоги Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД в інтересах своєї неповнолітньої сестри звернулася громадянка М., яка розповіла, що її сестра не може отримати спадщину після смерті батька, бо не доведено факт батьківства. За словами жінки, після смерті матері її призначили опікункою молодшої сестри. Дівчинку визнали дитиною-сиротою, оскільки ім’я батька в актовому записі про народження було записано зі слів матері. Після трагічної смерті батька сестри його цивільна дружина передала М. документи на майно померлого (державний акт на землю, сертифікат на майновий пай). Позаяк через відсутність юридично оформлених родинних зв’язків батька та доньки оформлення спадщини потребувало часу та коштів, опікунка домовилася з рідною сестрою померлого, що та оформить спадщину, й передала їй всі документи. Утім, як виявилось, рідна сестра спадкодавця також претендувала на спадщину.

Наказом Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД захищати інтереси неповнолітньої доручили головному спеціалісту Теофіпольського бюро правової допомоги Тетяні Віркун (довіреність №8 від 27.03.2017 року).

В ході судового розгляду сестра померлого позову не визнала. Однак довідки сільської ради та витяги з погосподарських книг, надані суду, підтвердили, що чоловік проживав з матір’ю позивачки та вів з нею спільне господарство. А свідки, допитані в ході судового розгляду, зазначили, що дитина народилася за час їх спільного проживання.

Вирішуючи цю справу, Теофіпольський районний суд Хмельницької області керувався нормами Кодексу про шлюб та сім’ю УРСР (далі — КпШС УРСР), адже, як вбачається з пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», дитина, щодо якої вирішуються питання про встановлення батьківства, народилися до 01 січня 2004 року.

Запис про прізвище батька до акту про народження заявниці внесено за прізвищем матері, а ім’я та по батькові – за вказівкою матері, тобто в порядку, передбаченому частиною другою  статті 55 КпШС УРСР, чинного на дату народження сестри позивачки, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, наданого Теофіпольським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

Згідно з частинами другою та третьою статті 53 КпШС УРСР, чинного на час народження неповнолітньої, в інтересах якої заявлено позов, в разі народження дитини у батьків, які не перебувають у шлюбі, при відсутності спільної заяви батьків батьківство може бути встановлене в судовому порядку за заявою одного з батьків або опікуна (піклувальника) дитини, особи, на утриманні якої перебуває дитина, а також самої дитини після досягнення нею повноліття.

У таких випадках суд бере до уваги спільне проживання та ведення спільного господарства матір’ю дитини і відповідачем до народження дитини, або спільне виховання чи утримання ними дитини, або докази, що з достовірністю підтверджують визнання відповідачем батьківства.

Врахувавши всі обставини, Теофіпольський районний суд Хмельницької області вирішив, що позов підлягає задоволенню, а тому встановив факт батьківства померлого щодо неповнолітньої, в інтересах якої заявлено позов. Наразі рішення від 22.05.2017 року набрало законної сили, а відтак неповнолітня клієнтка зможе успадкувати майно свого батька.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Громадянка Білорусі втратила успадковане на Хмельниччині
На Хмельниччині матір неповнолітньої хотіли притягнути до адмінвідповідальності
16-річний мотоцикліст та його подруга розбилися на Хмельниччині
На Хмельниччині чоловік попав на гроші після отриманого інтим-фото
На Хмельниччині жінка судилася із Пенсійним фондом України
Оформлення спадщини по-новому: два важливі моменти у процедурі спадкування

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX