А що ваша дитина робить о 4-й ранку?

А що ваша дитина робить о 4-й ранку?

Нещодавно мережа Інтернет вибухнула новинами про  «групи смерті», адміністратори яких доводять підлітків до непоправних вчинків, ціна яких життя.

Деякі психологи вважають, що  через посилену увагу та інформування у ЗМІ про діяльність цих груп, детальне описання алгоритму взаємодії, у зловмисників усе йде по плану.

— Активне обговорення в пресі та на телебаченні — це виконання плану тих людей, які хочуть, щоб відбувся розголос. Таким чином інформація культивується і породжує зацікавлення, збуджуючи масовий психоз, — пояснила своє бачення цієї проблеми психолог Світлана Рула.

Всі ці «групи смерті» існували й раніше, щоправда були вони не віртуальними. Пригадайте хоча б розголос діянь «Білого братства». Під виглядом різних релігійних організацій зацікавлені люди завжди користувалися можливістю маніпулювати масами. Виникає питання: кому це потрібно?

— Читала таку думку, що добре було б позакривати всі соціальні мережі. Насправді, це не зможе вирішити проблеми, бо де зникне одна, з’являться кілька інших, — продовжила психолог.

Головне у цій інформаційній напрузі — замислитися батькам, що може привести їхню дитину в соціальні мережу, що стане у її житті збудником для пошуку таких специфічних груп?

— Краще дорослим зайвий раз проаналізувати, чи все в порядку у сім’ї? Не секрет, що довіра є дієвим способом налагодити і підтримувати товариські стосунки з дітьми. Батьки, в яких неналагоджені стосунки з дитиною, мають замислитися, чому так сталося і знайти першопричину? — каже пані Світлана.

Психолог вважає, що батьки мають з’ясувати: «Чому діти стільки часу проводять у соціальних мережах»?

— Дуже часто звертаються дорослі, які мають освіту та високий статус зі скаргою на погані стосунки з власними дітьми. Як з’ясувалося, батьки висувають завищені вимоги, навіть щодо успішності у школі. Тоді виникає в сім’ї конфлікт. І дитина ховається. Питання: куди? Якщо батьки забирають гаджети, вимикають комп’ютер, то дитина, протестуючи, замикається в собі, поринає у власний вакуум. І тут важливо не залишати її сам-на-сам з тією пусткою, — вважає пані Світлана.

Моя знайома Оксана поділилася досвідом своєї подруги зі Штатів. Американка має дітей шкільного віку, але жодних проблем із соціальними мережами.

— Справа в тому що у США режим навчання дитини продумано так, що Всі домашні завдання вона може виконати без допомоги Інтернету. Більшість з них діти роблять у школі. Поза нею увесь вільний час батьки і діти разом. У подруги так: після школи вона везе свого сина на спортивні тренування, на гру в хокей чи будь-що. День у їхній сім’ї організовано так, що тато проводжає дітей до школи, а мама їх забирає. Тобто безконтрольного доступу до Інтернету там немає. Дуже багато часу вся сім’я проводить разом, спілкуючись, — розповіла пані Оксана.

Суїцид у дитячому віці явище не нове. Тому батькам потрібно звертати увагу на всі зміни у поведінці.

— Думка про смерть може виникнути навіть через дрібниці, наприклад, покарання за якусь провину. До дитячих бід належить і неспроможність належно виконати домашні завдання, або через конфлікт з друзями, насмішки, про які не наважується розповісти вдома. Все це ситуації, що призводять до внутрішньої руйнації. І підлітки можуть тримати це в собі, бо батьки вчасно не помітили, не спитали. І зв’язок обривається, — підкреслила психолог.

Нещодавно на сайті одного Інтернет-видання натрапила на інформацію: тільки на Хмельниччині понад 300 неповнолітніх перебувають в так званих «групах смерті». Зокрема 22 дитини з Шепетівки у підписниках. За коментарем звернулася у відділ ювенальної превенції в місті Шепетівці.

— Інформацію щодо кількості учасників-підлітків у цих групах з Шепетівки не можу назвати, оскільки не маю таких даних. Однак чула від неповнолітніх те, що вони дійсно заходять в соціальних мережах у ці групи заради цікавості. Також діти запевнили, що трохи походивши сторінками таких спільнот, покинули їх, — розповіла Ольга Семенюк, старший інспектор ювенальної превенції.

Після викриття декого з адміністраторів цих небезпечних спільнот у соціальній мережі активно почали створювати анти-спільноти. Полісмени з ювенальної превенції підозрюють, що під прикриттям, нібито засудження та непогодження з існуванням «груп смерті», у них діють такі ж самі зловмисники.

Хто сидить по той бік екрану, не знає ані поліція, ані психологи. Однак не сумніваються, що це хворі люди. Оскільки вони не лише доводять неповнолітніх до заподіяння собі шкоди, а й погрожують учасникам особистою розправою. У такому випадку не потрібно панікувати, варто звернутися за захистом до правоохоронців. Принаймні, так запевняють у ювенальній превенції.

Бо відразу після звернення батьків до правоохоронців всі матеріали справи будуть передані у Хмельницький відділ кіберполіції.

Найменше, що можуть зробити батьки, — це перевірити, чи спить дитина після опівночі, чи не прокидалася після 4-ї години ранку. Цей час є однією з умов небезпечної «гри смерті».

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Хмельниччині діти вже місяць сидять без світла в будинку: батьки не відреагували на заклики поліції 
На Хмельниччині поліцейські виявили підлітків, які вживали алкоголь та курили: протоколи будуть направлені до суду
На Шепетівщині оштрафували жінку, яка повідомила про те, що її ґвалтує чоловік
На Хмельниччині дівчинку після конфлікту з матір’ю шукала поліція
На Хмельниччині 3-річного малюка знайшли за кілометр від будинку
Шахраї виманюють гроші в телеграмі, використовуючи символіку державних установ

Читайте у цій рубриці



За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
Хмельницькобленерго закликає економити електроенергію у вечірні години
Переселенці на Хмельниччині та ще у двох областях можуть отримати гроші на оренду житла
FacebookTelegramViberWhatsAppX