Уряд продовжує виплату безповоротної грошової компенсації на енергомодернізацію житла

Уряд продовжує виплату безповоротної грошової компенсації на енергомодернізацію житла

Уряд, відреагувавши на чисельні запити українців, продовжив дію державної програми з енергоефективності, так звані «теплі кредити», на 2017 рік й удосконалив порядок надання грошової компенсації населенню на енергомодернізацію житла. Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 8 лютого 2017 року.

У цьому році, як і раніше, українські сім’ї зможуть отримати безповоротну державну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:

  • 20% – на придбання «негазових» котлів;
  • 35% – для утеплення індивідуального житла;
  • 40% – для ОСББ і 70% – для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ.

Уряд розширив перелік банків-учасників програми. Тепер «теплі» кредити можна буде отримати не лише в Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, а й в Приватбанку. Завдяки приєднанню ще одного потужного банку з новітніми технологіями буде посилено конкуренцію у банківському секторі, що дасть змогу здешевити вартість кредитів для домогосподарств та ОСББ й залучити більшу кількість учасників.

Цьогоріч стане обов’язковим впровадження комерційного обліку при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків. Таким чином, ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів у будинку та оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів. На такі заходи ОСББ зможуть, як і раніше, отримувати 40% безповоротної фінансової допомоги.

Важливим етапом термомодернізації будинку — є утеплення балкона. На відміну від утеплення стін, у випадку з балконом, виконуються роботи як із зовнішнього утеплення, так і з внутрішнього. Сюди ж відносяться роботи з розширення балкону з виносом. Промислові альпіністи з компанії «Spart» виконають ці та інші роботи з утеплення якісно, швидко та під ключ.

Населення та ОСББ, які беруть участь у програмі, можуть отримати компенсацію для  утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, облаштування ІТП як з державного, так і місцевих бюджетів.

В Україні наразі працює 204 місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів. Одночасна компенсація енергоефективних заходів з державного та місцевого бюджетів у рази здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення. У місті Володимир-Волинський, об’єднані у співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) мешканці скористалися обома компенсаціями і встановлене ними ІТП, завдяки економії енергоресурсів та плати за комуналку, окупилося за один сезон.

Платіжки за опалення енергомодернізованих будинків цього опалювального сезону довели: можна платити вдвічі менше і жити у теплому комфорті. Найпоказовіші результати, безумовно, в ОСББ, які «взяли у свої руки» турботу про свою оселю.

До прикладу, харківське ОСББ «Злагода» минулого року скористалося державною програмою з енергоефективності і на початку вересня 2016 року встановило в будинку індивідуальний тепловий пункт, взявши «теплий кредит» на суму 231 000 грн. Уряд надав безповоротну компенсацію (40%) у розмірі 92 000 грн, допомога від області (20%) склала 46 000 грн, і від міста Харкова (20%) – 46 000 грн. Сума усіх компенсацій для ОСББ «Злагода» склала 185 000 гривень.

Після встановлення ІТП мешканці будинку зекономили (за період жовтень-листопад 2016 року) 40 Гкал, або 50 280 грн, у порівнянні із аналогічним періодом 2015 року, який вони сплачували за лічильником. Це дало змогу ОСББ погасити «теплий кредит через три місяці, а сам ІТП завдяки державній компенсації та економії на платіжках окупився за 2 місяці. Прогнозна економія коштів на опаленні для будинку, за даними експертів проекту «Твоє ОСББ», за 5 років складе 1 500 000 гривень.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
Заяву про отримання субсидії тепер можна подати через портал Дія
КРАІЛ роз’яснила про житлову субсидію як про підставу для обмеження участі в азартних іграх
В Україні створюють інформаційну систему щодо військовополонених
Із 1 березня відбудеться індексація пенсій
Уряд знову готує масштабну реформу вищої освіти в Україні

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX