Комунальники та освітяни проти допорогових закупівель

Комунальники та освітяни проти допорогових закупівель

Сьогодні в малому залі Шепетівської міської ради відбулося обговорення питання щодо функціонування та використання Системи публічних електронних закупівель ProZorro комунальними та освітніми закладами міста Шепетівки.

Рішенням 13 сесії Шепетівської міської ради було встановлено нижній поріг для обов’язкового проведення допорогових закупівель виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Шепетівської міської ради для товарів і послуг в розмірі від 50 000,00 грн. Поріг на виконання робіт — в розмірі від 100 000,00 грн.

До діалогу сьогодні долучилися: Віталій Биков, керівник Шепетівського комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, Юрій Шайнога, директор Шепетівського ремонтно-експлуатаційного підприємства, Олександр Курганський, директор Шепетівської загальноосвітньої школи №8, Надія Качоровська, директор школи-гімназії, Тамара Микитюк, завідуюча ДНЗ «Ялинка», бухгалтери шкіл міста та управління освіти. Прибічниками допорогових електронних закупівель виступили Віталій Примак, депутат Шепетівської міської ради та член громадської ради міста Павло Котенко.

Також на обговоренні був присутній і міський голова Михайло Полодюк.

Головним аспектом у цьому питанні стали допорогові тендерні закупівлі на суму від 50 тисяч гривень. Освітяни вважають, що в майбутньому можуть виникнути проблеми з закупівлею продуктів харчування в шкільних та дошкільних закладах та енергоносіїв. А комунальники пояснили, що сума допорогових закупівель занизька для нормального функціонування підприємств.

Нагадаємо, що з 1 серпня в Україні завершився повний перехід на електронні публічні закупівлі. Але станом на кінець жовтня цього року менше п’яти процедур провели розпорядники бюджетних коштів у Білогірському, Віньковецькому, Деражнянському, Летичівському районах, містах Славуті та Шепетівці. Не здійснили жодної закупівлі через систему «РroZorro» в Камянець-Подільському, Новоушицькому та Теофіпольському районах.

Вже завтра на сесію буде винесено на розгляд проект про скасування рішення ХІІІ сесії міської ради VІІ скликання від 06 жовтня 2016 р. №17 «Про здійснення електронних закупівель».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «Комунальники та освітяни проти допорогових закупівель»

  1. Павло коментує:

    Затверджене Положення про електронні закупівлі в місті Шепетівка не поширюється на випадки:

    2.3.1. Товари та послуги, визначені ч. 3 ст. 2 Закону.
    2.3.2. Продукти харчування, термін зберігання яких не більше 7-ми днів.
    2.3.3. Товари і послуги, стосовно яких відсутня конкуренція на відповідному ринку, внаслідок чого закупівля може бути проведена лише у даного постачальника, за відсутності при цьому альтернативи.
    2.3.4. Товари і послуги, стосовно яких замовником були двічі опубліковані оголошення про проведення закупівель та внаслідок відсутності пропозицій від учасників, визнані такими, що не відбулися.
    2.3.5. Нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникнення обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення електронних закупівель, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків аварійних ситуацій та інших форс мажорних обставин за погодження з профільним заступником міського голови.

    Під час дискусії учасники наводили доводи щодо недоцільності використання допорогових електронних закупівель у випадках, які відносяться до форс-мажорних, або таких, що могли не проводитись через онлайн аукціон, можливість проведення прямої закупівлі не була використана жодною установою.

    Крім того, можливо спільно розробити пропозиції та доповнення до діючого Положення з урахуванням позицій усіх сторін та затвердити їх на сесії.

    Законом України «Про публічні закупівлі» не визначаються товари, закупівля яких проводиться згідно вимог даного Закону, крім особливостей проведення закупівлі предметів закупівлі передбачених частинами 3-5 статті 2 Закону. Основоположним для проведення закупівель є визначення замовника згідно п.9 ч.1. ст.1 Закону.

    І ще дивно говорити про проблеми у допорогових закупівлях, коли лише 5 установ на які поширюється дія рішення міської ради проводили тендери в Прозорро. Аналіз ситуації з допороговими закупівлями в Шепетівці наведений тут http://ngokolo.blogspot.com/2016/12/blog-post_14.html


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



У Шепетівці виявили стихійне сміттєзвалище
У Шепетівці судили матір школяра, який поставив синці дівчинці
У Шепетівці попрощалися зі снайпером, який був взірцем мужності й патріотизму
Міський голова Шепетівки показав наслідки нічної атаки
Де у Шепетівці набрати води
Шепетівка залишилася без води та електрики, а у Хмельницькому є жертви: жахливі наслідки атаки

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX